A hajdani fényes sikereit bányászcsapatként elérő, és a szurkolók körében továbbra is Bányászként emlegetett Tatabánya másik friss szerzeménye a Szegedről érkező Sutka Norbert, akivel hároméves megállapodást kötöttek. Az átlövő egyelőre sérüléssel bajlódik (megműtötték a vállát), de januárban már edzhet, és a tavaszi bajnoki fordulókban új csapata már számíthat eredményes játékára. |
Ami szerdán még csak találgatásnak, tippelésnek látszott, s az érintettek se tudták megerősíteni, az csütörtökön valósággá vált: megoldódott Gál Gyula nyár közepe óta húzódó igazolási, pontosabban eladási/kölcsönadási ügye.
„Végre pont került ennek a rétestésztaként nyúló históriának a végére" – mondta a Nemzeti Sportnak adott exkluzív interjújában a világválogatott beállós, akire Csoknyai István szövetségi kapitány, a Veszprém másodedzője is számít a legjobbak között.
„A veszprémi vezetők júliusban közölték velem a rossz hírt, hogy részben gazdasági, részben szakmai, csapattaktikai okokból több társammal együtt én sem férek bele a klub tizenhat tagúra szűkített keretébe, ezért szeretnének megválni tőlem"– fogalmazott a beállós.
„Magyarul el akartak adni. Nekem nem volt más választásom, elfogadtam a döntést, és az őszi mérkőzéseken már nem is játszottam annak az együttesnek a színeiben, amelyhez ezer szállal kötődöm, s amelynek elképesztően sokat köszönhetek. Megjegyzendő, a döntés azt nem változtatta meg, hogy még a mai napig is hároméves, az én szempontomból jó és fontos szerződés köt az MKB Veszprémhez. Ezért van az, hogy csak az eladásomról vagy kölcsönadásomról lehetett szó, ami pedig az ügyben sokat dolgozó, nekem segíteni akaró veszprémi vezetők dolga volt" – tette hozzá Gál.
A csapatkeresés persze cseppet se volt egyszerű feladat, mert Gál úgymond piaci értéke nem kevés (megbízható szakértői becslések szerint több százezer euró), a jelenlegi gazdasági viszonyok között pedig minden egyesület takarékoskodni próbál.
„Nagyon vártam már, hogy a vezetők megleljék a megoldást, találjanak nekem élvonalbeli, fizetőképes külföldi vagy hazai együttest, mert a BL-feladatokra készülő Veszprémben edzésben maradtam ugyan, s a formámat, valamint az erőnlétemet is kifogástalannak érzem, csupán rettenetes meccshiányom van."
„Ez azonban, remélem, hamarosan megszűnik, mert a hét végén már pályára léphetek tétmeccsen új csapatomban, a Carbonex-Tatabányában. Mivel az eladásomat nem sikerült tető alá hozni, a kölcsönadásom lett a megoldás. Ez az évad végéig, vagyis június harmincig szól. Hogy aztán miként tovább, arról még ráérünk töprengeni. Most az a lényeg, hogy több régi játékostársam közé kerülök, a vezetők szintén ismerősök, illetve szintén egykori játékostársaim, ráadásul a családomtól sem kerültem messze" – mondta a válogatott kézilabdázó.
A Gál-ügy pedig jövő nyárig nyugvópontra került.
Marosi László, a Carbonex-Tatabánya ügyvezető elnöke:
„Már régebben a kiszemelt játékosok között szerepelt Gál Gyula, akivel annak idején még volt szerencsém együtt kézilabdázni. A beállós helyzetének veszprémi alakulása segített a döntés meghozatalában, és a bajnokcsapat vezetőivel folytatott megbeszélések végén sikerült megállapodnunk. Ennek persze anyagi vonzata is van. Gál kölcsönvételében a Tatabánya új üzleti partnere, a Sport és Média nevű cég segített. Attól sem zárkózunk el, hogy jövőre meghosszabbítsuk a megállapodást a Veszprémmel és Gállal.
Debre Viktor, a Carbonex-Tatabánya edzője:
– Örömmel fogadjuk a rutinos, nagy tudású, azt is mondhatjuk, világhírű beállóst, akitől csodát persze nem, mégis nagyon sokat várunk. A nyáron például a spanyol bajnokságból hazatérő, válogatott Díaz Ivóval megerősített együttesünkben sok a fiatal, akik tanulhatnak tapasztaltabb társaiktól. Jól ismerjük Gált, s pontosan tudjuk, milyen sokat lendíthet csapatunkon támadásban és védekezésben. |