Kézilabda: Kindl Gabriella bemutatkozik Montenegró színeiben

HEKA LÁSZLÓHEKA LÁSZLÓ
2009.09.26. 22:21
Címkék
A magyar válogatott egykori védekezőspecialista átlövője, Kindl Gabriella (montenegróiként Gabrijela Kindl) a Lengyelország elleni Eb-selejtezőn szerepelhet először hivatalosan új hazája színeiben.

Marko Ivanovics, a megbízott montenegrói női szövetségi kapitány (miközben gyakorlatilag Zsiga Gyula edző irányítja a válogatottat) kijelölte 18 tagú keretét az őszi Eb-selejtezőkre, s immár hivatalosan is tagja a csapatnak Kindl Gabriella (Buducsnoszt Podgorica), a volt magyar válogatott átlövő, aki EHF-engedéllyel januárban már játszott második hazája színeiben.

A harmincéves Kindl október 14-én Lengyelország ellen lép először pályára tétmeccsen montenegróiként.

A keretben 12 Buducsnoszt Podgorica- és négy Biseri Pljevlja-játékos (valójában a Buducsnoszt négy kölcsönbe adott játékosa) mellett két idegenlégiós – Bojana Popovics-Petrovics (Viborg, dán) és Maja Szavics (FCK, dán) – szerepel.

A szerb, de szintén honosított Popovics-Petrovics megműtött bal térde (február 20-án sérült meg) szépen gyógyul, és elképzelhető, hogy október 14-én ő is pályára léphet nemzeti mezben.

A válogatott október 8-án gyülekezik Podgoricán, ahol két felkészülési mérkőzést játszik a macedónokkal, majd október 11-én Lublinba utazik, ahol 14-én a házigazda lengyelek ellen kezdi meg az Eb-selejtezőket. Popovics és Szavics csak Lengyelországban csatlakozik a többiekhez.

Három nappal később a „vörösök" Podgoricán fogadják az Eb-ezüstérmes oroszokat a selejtezőcsoport második fordulójában.

Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: Kl-döntő Lipcsében; mindent eldöntő Olaj–Falco meccs a kosárfináléban

Minden más foci
4 órája

Dudek: A PSG esélyesebb, mert tapasztaltabb; Érdi Mária élete gödréből mászott ki

E-újság
4 órája

A cél ismét teljesítve – Beke Zsombor jegyzete

Jégkorong
4 órája

Milyen a sport? – Malonyai Péter publicisztikája

Kézilabda
4 órája

A hibátlan Svájc és Kanada nyerte meg a két csoportot a hoki-vb-n

Jégkorong
5 órája

Hat játékosától is elköszönt az Alba Fehérvár kosárcsapata

Kosárlabda
5 órája

Kevés helyzet után gól nélküli döntetlen a francia osztályozó odavágóján

Francia labdarúgás
5 órája

Több tízezer jegy nélküli szurkoló érkezik a budapesti BL-döntőre

Bajnokok Ligája
5 órája
Ezek is érdekelhetik