Férfi kézilabda EHF Kupa: nagy verést kapott a Dunaferr

2008.02.16. 23:29
Kiesett a férfi kézilabda EHF Kupából a Dunaferr, miután a nyolcaddöntő zaragozai visszavágóján is vereséget szenvedett a spanyol Aragontól.
A hazai egygólos vereség (29–30) után a visszavágóra alig maradtak továbbjutási esélyei az újvárosiaknak, akik közül eltiltása miatt Grebenár, sérülése miatt Bakos és Szalafai is hiányzott. A fantasztikus hangulati zaragozai arénában remekül kezdtek a magyarok, 4–2-re vezettek. Játékba lendültek a hazaiak is, egyenlítettek (6–6), és ettől kezdve már kezükben tartották a mérkőzést. A szünet előtt nyolc perccel már öt gól volt a hazaiak előnye (11–6). A dunaújvárosiak szinte képtelenek voltak büntetőből gólt szerezni, és akcióik során is rengeteg helyzetet hagytak ki, sok technikai hibát vétettek, amely egy Aragon-szintű együttes ellen megbocsáthatatlan. A hajrában a hazaiak már a közönség szórakoztatására is nagyobb figyelmet fordíthattak.

FÉRFI EHF KUPA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ:

CAI BM ARAGON (spanyol) - DUNAFERR SE 36–24 (19–11)
Zaragoza, 3800 néző. V: B. és R. Methe (németek)
ARAGON: LAPAJNE – Carton 5 (4), STANKOVIC 6, Alvarez 2, ARRHENIUS 2, Sorrento 2, Sorli 2. Cs: Fernandez (kapus), KRIVOKAPICS 5, Vatne, Prendes 2, BORGES 5, ZAKY 3, Ortega 2. Edző: Veroljub Kosovac
DUNAFERR: Stochl – MISS 5, Bozsovics 5, Tóth J., Zubai Sz. 2, Nagy K. 4 (1), Törő 7 (1). Cs: Mikler (kapus), Rosta, KEMÉNY, SÁNDOR 1, Zubai G., Mino. Edző: Kolics János
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 8/2
Továbbjutott: az Aragon 66–53-as összesítéssel