Férfi kézilabda EHF Kupa: otthon kapott ki a Dunaferr

2008.02.10. 19:42
A Dunaferr egygólos vereséget szenvedett a vendég spanyol Aragontól a férfi kézilabda EHF Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.
A remek játékerőt képviselő Aragon jól kezdett, és szinte végig uralta az első félidőt. A bátortalan hazaiak csak egyszer, a 17. percben 10-9-nél tudták átvenni a vezetést.A fordításban hihetetlen erővel és akarattal játszottak a hazaiak, és nagy nehézségek árán ismét fordítottak. A végjátékot a vendégek bírták jobban, így ők várják kedvező helyzetből a jövő szombati, zaragozai visszavágót. MTI

FÉRFI EHF KUPA, NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

ELSŐ MÉRKŐZÉS
DUNAFERR SE-CAI BM ARAGON (spanyol) 29–30 (13–16)
Dunaújváros, 1200 néző. V: Polagyenko, Csernyega
DUNAFERR: Stochl – MISS 5 (2), Bozsovics 3, Rosta, KEMÉNY, Zubai Sz. 4, TÖRŐ 7 (2). Cs: MIKLER (kapus), ZUBAI G. 4, Nagy K. 3, Sándor, Mino, Tóth J. 2, Ancsin 1. Edző: Kolics János
ARAGON: LAPAJNE – CARTON 8 (3), Ortega 1, Alvarez 1, PRENDES 6, SORRENTINO 4, Sorli 1. Cs: Fernandez (kapus), Vatne, Arrhenius 2, Krivokapics 1, Zaky 2 (1), STANKOVICS 3, Borges 1. Edző: Veroljub Kosovac
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–5. 8. p.: 5–5. 17. p.: 10–9. 23. p.: 10–13. 43. p.: 19–23. 46. p.: 22–24. 54. p.: 28–26. 58. p.: 29–29
Kiállítások: 6 perc, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Kolics János: – Lehetőségeinket maximálisan kihasználva kiválóan játszottunk, a végjátékban egy picit türelmesebbnek kellett volna lennünk.
Veroljub Kosovac: – Tudtuk, hogy a Dunaferr az EHF nagyon erős csapata, fizikailag és fejben is remekül felkészítettek a játékosai, és csapatként is remekül muzsikálnak. Kiváló mérkőzésen értékes győzelmet arattunk.