A KEK-elődöntő kapujában a Dániából döntetlennel távozó FTC

2007.03.17. 14:30
Bravúros, 29-29-es döntetlent játszott a Gudme vendégeként a Ferencváros a női kézilabda KEK negyeddöntőjének első mérkőzésén, így nagy lépést tett a négy közé kerülés irányába. Németh András vezetőedző csapata jövő szombaton 16:15 órától a Népligetben harcolhatja ki a továbbjutást.
Pastrovics Melinda védései is kellettek a jó eredményhez
NS-archív
NS-archív

A két együttes az előző két szezonban az EHF-kupában is a negyeddöntőben csatázott, s mindkétszer a budapesti zöld-fehérek örülhettek. A magyar pontvadászat jelenlegi listavezetője ebben az idényben a Bajnokok Ligájában kezdett, csoportjában harmadik lett, így került a kupagyőztesek mezőnyébe.

A Gudme otthonában parádésan kezdett az FTC: 3-0-ra elhúzott, de sajnos ekkor megtorpant, s az egyenlítés nem is maradt el. A dánok rövidesen át is vették a vezetést, de szerencsére nem tudtak elhúzni. A védekezés mindkét csapatnál hagyott kívánnivalót maga után, sorozatban estek a gólok.

A szünetig Tóth és Uhrakova vitte a prímet a vendégeknél, 6 és 5 góllal.

A pihenőt követően a kaput őrző Pastrovics alaposan feljavult, védéseinek köszönhetően az FTC 2-3 gólos előnyre tett szert, jó esély kínálkozott arra, hogy már az első találkozón eldöntheti a továbbjutást. A Gudme azonban nem adta fel, keményen küzdött, de sokáig nem tudtak közelebb kerülni.

A végjátékban a vendéglátók még emeltek az iramon, agresszívabb stílusra váltottak, s végül az utolsó másodpercben hetesből egyenlítettek.
A visszavágónak jövő szombaton 16:15-kor a Népliget ad otthont.

NŐI KEK, NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

GOG GUDME (dán) - BUDAPEST BANK FTC 29–29 (16–15)
Gudme, 2000 néző
Vezette: Leandersson, Lindroos (finnek)
GUDME
Szuszlina - Kviesgaard 2, T. JENSEN 7, Flognman 1, Molgaard 2, Johansen 2 (1), Wissel 2 (1)
Csere: Iversen (kapus), Knudsen 3, Dalgaard 3, Hilster 1, Andersen 1, ROKNE 5
Edző: Jan Pytlick
FTC
Haris – Mraviková 3, Szamoránsky P. 1, UHRAKOVá 8 (2), Szucsánszki 2, TÓTH T. 10 (2), Kirsner.
Csere: PASTROVICS (kapus), SOÓS 5, Szamoránsky A., Zácsik
Edző. Németh András
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–3. 15. p.: 8–8. 22. p.: 13–11. 40. p.: 19–21. 50. p.: 25–26. 56. p.: 27–27. 60. p.: 28–29
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4