"Derűlátóan vártuk a Gummersbach elleni párharcot, de tudtuk, hogy a nemzetközi mezőny egyik élcsapata lesz a vetélytársunk - mondta Imre Vilmos edző, miközben bemelegítő tanítványait figyelte. - Azt mondtam játékosaimnak, hogy nem szabad félniük a sok világhírű sztártól, és akinek netán mégis remegne a lába, az föl se menjen a pályára."
A német Bundesligában a hetedik helyen álló Gummersbach edzője, Richard Ratka visszafogottan csak annyit mondott, hogy valamennyi játékosa egészséges, és elégedett lenne a szoros végeredménnyel. "Az csak spekuláció - vélekedett -, hogy a kis különbségű vereség lenne a célunk, mivel ebben az esetben mintegy tíz-tizenkétezer néző lenne kíváncsi a visszavágóra."
Német, francia, norvég, dél-koreai, szerb és dán válogatott csillagokkal vonult fel a Gummersbach, amely rendre egy-egy góllal vezetett a csata elején. A hazaiak kapusa, Stochl viszont felkészült a hírességek lövőrepertoárjából. Igaz, a gyors lerohanásokkal és a többször magára hagyott óriás (214 cm) beállóssal, Dragunskival szemben olykor tehetetlen volt. Krivokapics vezérletével jól tartotta magát a Dunaferr, és hogy a Gummersbach sem volt százszázalékosan biztos magában, azt 6-6-nál von Behren kihagyott büntetője bizonyította. Igaz, ugyanennél az állásnál Gúnya is ziccert hibázott.
Gyorsan járatták a labdát a hazaiak támadásban, majd igyekeztek fürgén visszaérni a saját kapujuk elé. Védekezésben Rosta Miklósé és Keményé volt a főszerep, míg a támadásokat Krivokapics szervezte, Vujin és Császár pedig a befejezéseknél jeleskedett. Jun Kjung-Sin kihagyott hetese után Császár látványos találatával átvette a vezetést a Dunaferr, majd Krivokapic növelte a különbséget (10-8). A vendégek nagyobb sebességre kapcsoltak, ugyanakkor többet is hibáztak.
Az újvárosiak rutinos beállósa, Rosta Miklós remekelt a Gummersbach ellen (Fotó: Meggyesi Bálint)
A gyorsindításokkal próbálkozó Újvárosban Grebenár és Zubai is megtáltosodott, Stochl bravúrosan védett, ezért 14-10-nél időt kért Richard Ratka edző. A szerb válogatott nagy ígérete, Vujin azonban nem tisztelte az esélyesebbnek tartott vetélytársat (15-10), amelynek kapujában a norvég Egét Wiechers váltotta. Császár őt is gyorsan felavatta, miközben a hazai együttes továbbra is erőszakosan, hatékonyan védekezett. Támadásai befejezésénél azonban elkerülte a szerencse, ráadásul 17-15-nél Krivokapics rásérült amúgy is fájós ujjára a lövő kezén.
Mi valósult meg az elképzeléseibôl?
Imre Vilmos: Elégedett vagyok együttesemmel, mert minden taktikai utasításomat fegyelmezetten betartotta. Az elsô félidôben kifárasztottuk a németek kulcsjátékosait, ezért a folytatásban már valamivel könnyebb dolgunk volt. A visszavágón is gyôzelemre kell törekednünk. Remélem ugyanilyen jól bírjuk a végjátékot.
Richard Ratka: Ellenfelünk mozgékonyan, remek taktikával kézilabdázott. Többször is új erôre kapott, miközben az én csapatom nem tudott kellôen összpontosítani. Nagyon nehéz lesz hat góllal legyôzni a dunaújvárosiakat, de nem tartom lehetetlennek a feladat végrehajtását.
A szerb Lapcsevics beállításával tovább frissítette sokat cserélő csapatát Ratka mester, ám Császár és Rosta találatával őrizte előnyét a Dunaferr (20-16). Imre Vilmos tanítványai nemcsak bátran, hanem olykor önfeláldozóan is küzdöttek, és dicséretet érdemeltek mind a fiatalabb, mind a rutinos újvárosiak. Gyakorlatilag minden Dunaferr-kézilabdázó igyekezett a lehető legtöbbet hozzátenni a csapat kiemelkedő teljesítményéhez, és különösen szimpatikus volt, hogy óriási akarással, remek harci szellemben csatáztak.
A vendégek különösen nehezen tartották Vujint, ám kitűnő cseresoruk révén mégis felzárkóztak 24-22-re, mert a hazaiak fáradni látszottak, ezért nehezebben összpontosítottak néhány percig. A két szélső, a játékot törött kézzel is vállaló Gúnya, valamint a fiatal Kleis igyekezett széthúzni a németek védőfalát, Krivokapics és Vujin pedig többször megtalálta az utat Wiechers kapujához. Vujin kilencedik góljával 28-24 lett az állás, ám a Gummersbach a francia Narcisse, valamint Mierzwa, Dragunski és Fog révén újra lendületbe jött.
A hajrá 29-28-nál kezdődött, és újra Császár, Vujin, valamint Stochl kapus volt a főszereplő. Persze Miklert is dicsérni kell, mert 31-28-nál sorsdöntő hétméterest hárított. Ezután Császár két találatával már eldőlni látszott a csata (33-28). A világklasszisokból álló vendégcsapat a végjátékban is nagyon igyekezett (33-30), ám Zubai megpecsételte a sorsát. Az előny akár a szenzációs továbbjutáshoz is elegendő lehet a szombati visszavágón. ---- S ---- &