Kajak-kenu: a szerbek szerint hülyeség Janicsért pénzt kérni

2012.10.25. 10:19
Címkék
Mint tegnap beszámoltunk róla, a Magyar Kajak-Kenu szövetség elnökségének döntése értelmében október 31-ig 150 ezer eurót várnak Douchev-Janics Natasárért cserébe ahhoz, hogy jövőre szerb színekben versenyezhessen. A szerbek tiszta hülyeségnek nevezték a döntést, és nem látják annak a lehetőségét, hogy az MKKSZ ellehetetlenítse Douchev-Janics visszatérését.

Mirko Nisovics, a szerb szakági szövetség elnöke a Szportszki zsurnal sportnapilapnak adott interjúban a következőket nyilatkozta:

„Erre számítottunk, ezt is vártuk. Az előző két hétben folyamatosan kapcsolatban voltam a Magyar Kajak-kenu Szövetséggel és a Szerbiai Olimpiai Bizottsággal. Az ügybe beavattuk a Nemzetközi Kajak-kenu Szövetséget is. Az MKKSZ most már hivatalos döntése után, hogy kártérítést kérnek Natasa Szerbiába szerződéséért, beszéltem Djordje Visacki, az OKS főtitkárával. Ez tiszta hülyeség, hiszen Natasa szerb állampolgár. Már hétfőn értesíteni fogjuk a Nemzetközi és az Európai Kajak-kenu Szövetséget az esettel kapcsolatban. Nem látom annak lehetőségét, hogy az MKKSZ ellehetetlenítse azt, hogy Douchev-Janics Natasa 2013-tól szerb színekben evezzen” – idézi Nisovicsot a Magyar Szó.

A szerb lap a cikk végén megemlíti, hogy Douchev-Janics Natasa október elején hivatalosan is bejelentette, hogy visszatér Szerbiába, amikor a belgrádi sajtótájékoztatón azt nyilatkozta, hogy azért döntött így, mert nem találta meg a helyét Magyarországon, annak ellenére, hogy három olimpiai aranyérmet is nyert választott hazájának.

 

Legfrissebb hírek

Molnár Attila: Feltettük a legmagasabbra a lécet, aranyat szeretnék nyerni!

Atlétika
12 perce

Március 26-án vesznek végső búcsút Katona Andrástól

Vízilabda
22 perce

India rendezi a 2028-as fedett pályás vb-t

Atlétika
1 órája

Elismerés elismerés után: Szoboszlai bekerült a hét csapatába az UEFA-nál

Bajnokok Ligája
1 órája

Adrian Newey lemond csapatfőnöki posztjáról az Aston Martinnál – sajtóhír

F1
2 órája

Alaposan megbüntette az UEFA a Ferencvárost

Európa-liga
2 órája

Az irániak készülnek a labdarúgó-világbajnokságra

Foci vb 2026
2 órája

Vb 2026: szerződést hosszabbított az írek szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik