Osztrák hokiliga: a Fehérvár hosszabbításban kapott ki

2021.10.24. 19:59
Braeden Shaw (12) szerezte az első fehérvári találatot (Fotó: facebook.com/FehervarAV19)
Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (ICEHL) vasárnapi játéknapjának legnagyobb rangadóján a második helyen álló Fehérvár AV 19 hosszabbításban kikapott a harmadik helyre a győzelemmel fellépő Klagenfurttól.

Nem mondhatjuk, hogy álomszerűen kezdte volna a Fehérvár a mérkőzést, a Klagenfurt ugyanis az első kapura lövéséből megszerezte a vezetést mindössze 51 másodperc játék után. A gyors gól után néhány percet követően enyhe hazai fölény rajzolódott ki, amelyben Hári Jánosék veszélyeztettek valamivel többet, s a harmad végéhez közeledve – emberelőnyből – Magosi Bálint remek passza után Braeden Shaw lövésével sikerült az egyenlítés.

A középső játékrészben nem változott a játék képe: változatos játék, helyzetek mindkét oldalon, majd újabb vendéggólt követő fehérvári egyenlítés: Matt Forest góljára egy gyors akció végén az idénybeli hetedik találatát jegyző Anze Kuralt felelt. Az idő haladtával nőtt a feszültség is a két csapat játékosai között, a zebrák bőszen szórták a páros kétperces kiállításokat – a Volán kapusa, Rasmus Tirronen is kapott egyet.

A harmadik húsz perc klagenfurti lövésekkel kezdődött, aztán Hári hagyott ki nagy ziccert emberhátrányban kiugorva, s a harmad feléhez közeledve már Tirronennek kellett egyre több és nagyobb védést bemutatni, de végül a fehérváriaknak sikerült hosszabbításra menteni a meccset. Hogy a „mentés” kitétel nem túlzó, azt jól jelzi, hogy a liga hivatalos honlapjának statisztikája szerint a záró 20 percben a vendégek 12 alkalommal lőttek kapura, szemben a fehérvári egy kísérlettel.

A maximum ötperces ráadás viszont nem tartott sokáig, mert ahogy a meccs elején, úgy ezúttal is az első lövéséből betalált a Klagenfurt: 31 másodperc játék után a meccsen a büntetőpadot háromszor is megjáró Paul Potsma középről rendkívül pontosan helyezett lövése a kapuvasról a gólvonal mögé vágódott, ezzel nyert a Klagenfurt, és a Volán ugyan megőrizte a második helyet a tabellán, de előnye a harmadik helyre fellépő legyőzőjével szemben egy ponttal csökkent, míg a Dornbirn otthonában a győztes gólt negyven másodperccel a rendes játékidő vége előtt megszerző listavezető Olimpija Ljubjanával szemben hátránya kettővel nőtt.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–KLAGENFURT 2–3 (1–1, 1–1, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 1832néző.V:Piragic, Groznik, Durmis, Kis-Király.
FEHÉRVÁR:Tirronen – Atkinson, H. Nilsson / Horváth M., T. Campbell / Szabó Dániel, Fournier / SZABÓ B.(1)– Magosi B.(1),Hári J.(1),KURALT1/ Erdély Cs., Sarauer(1),Petan / Shaw1,Jacobs, Mihály Ákos / Ambrus G., Rétfalvi, Németh K.Edző:Kevin Constantine
KLAGENFURT:Dahm(1)– Strong, Schumnig / Steffler, POSTMA1 (1)/ Unterweger, Vallant – Fraser1,T. Koch, Haudum(1)/ Ganahl, Ticar(1),Petersen / Bischofberger1,Hundertpfund(1),Witting / M. Geier, Obersteiner, S. Geier.Edző:Petri Matikainen
Kapuralövések:17–30.
Gól – emberelőnyből:
3/1, ill. 2/0

További mai eredmények: Linz–Vilach 3–4 – h. u., Dornbirn–Ljubjana 3–4, Graz–Salzburg 3–2 – szétlövéssel, Vienna–Pustertal 3–0, Bozen–Bratislava 3–5.

1. Olimpija Ljubljana 12 9 2 1 49–29 +20 29
2. Fehérvár AV19 12 8 1 3 42–27 +15 25
3. Klagenfurt 12 5 2 3 2 39–31 +8 22
4. Salzburg 13 4 4 2 3 36–28 +8 22
5. Innsbruck 13 5 3 5 36–43 –7 21
6. Znojmo 12 6 6 45–39 +6 18
7. Dornbirn 12 4 2 2 4 36–38 –2 18
8. Bratislava 12 4 2 1 5 36–38 –2 17