Osztrák hokiliga: hosszabbításban győzte le a Linzet az AV19

K-SZ. B.K-SZ. B.
2023.02.21. 22:22
Egymás után ötödször is legyőzte a Fehérvár a Linzet (Fotó: Árvai Károly)
Az osztrák hokiliga keddi játéknapján a Fehérvár AV19 a rendes játékidő 2–2-es eredménye után a hosszabbításban szerzett góllal nyert a Linz ellen, ezzel együtt eldőlt, hogy mindképpen selejteznie kell a rájátszásban való szereplésért, nem kerülhet be ugyanis a legjobb hat közé.

Nehéz helyzetben volt a Volán, hiszen olyan összecsapásra készült a csapat, amelynek valódi tétje már nem volt, legalábbis magyar szempontból. A fehérváriak abban a tudatban léphettek jégre, hogy a biztos rájátszást érő hatodik hely megszerzéséhez csoda kellene, ahhoz, hogy lecsússzanak a nyolcadikról, pedig kisebbfajta összeomlás és balszerencse egy időben. A keddi találkozó tehát nem elsősorban Kevin Constantine együttesének volt fontos, hanem az aktuális ellenfélnek, a Linznek.

Az osztrák csapat még versenyben van azért, hogy bekerüljön az első hatba, és ne kelljen selejtezőt játszania a playoffért. A közelmúlt eredményei és a két csapat idénybeli összecsapásai viszont a vendégek ellen szóltak. Pocsék formában, öt sorozatban elveszített mérkőzéssel a háta mögött érkezett a Raktár utcába a Linz, ráadásul a két együttes legutóbbi négy meccsét egyaránt a székesfehérváriak nyerték. Kedden is jobban kezdett a Volán, a vezetést is megszerezte, de a fordulatos harmadik harmad után döntetlen állt az eredményjelzőn, így hosszabbítás következett, amelyben Gleason Fournier, a fehérváriak kanadai hátvédje eldöntötte a mérkőzést.

Ezzel együtt viszont a két megszerzett pont azt is jelenti, hogy a Volán biztosan lemarad a hatodik helyről,a fentebb említett csoda életben tartásához három pontra lett volna szükség.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA

HYDRO FEHÉRVÁR AV19–BLACK WINGS LINZ (osztrák) 3–2 (0–0, 1–0, 1–2, 1–0) – hosszabbításban

Székesfehérvár, 1866
néző. V: Smetana (cseh), Zrnic (szlovén), Konc, Jedlicka (mindketten szlovákok)
FEHÉRVÁR: O. Roy – Vokla, T. CAMPBELL 1 (1) / FOURNIER 1, Donaghey 1 / Stipsicz, H. Nilsson / Csollák, Szabó D. – Erdély Cs., Hári J., Kuralt / Leclerc, Bartalis I., Petan / Sarauer (1), Findlay (1), Ambrus G. / Magosi, Németh K., Mihály Ákos. Edző: Kevin Constantine
LINZ: Tirronen – ROE 1, Schumnig (1) / Wolf, Murphy / Schnetzer, Todd / Lindner – LEBLER 1, Haba, Gaffal (1) / Romig, Knott, St-Amant / Kristler, Stuart, Brucker / Mitsch, Pusnik, Bretschneider. Edző: Philipp Lukas
Kapura lövések:
43–33
Gól – emberelőnyből:
4/0, ill. 2/0

KevinConstantine:–Igazán tetszett, ahogy az első harmadban játszottunk. A másodikban nagyon nyílt volt a küzdelem, mindkét csapat rengeteg gólt szerezhetett volna.A harmadikban is sok helyzetünk volt, ugyanakkor balszerencsénk is a góljaiknál, de örülök, hogy kiegyenlítettünk. A hosszabbításban megszerzett győzelem nagyon fontos volt, a játékosaim megérdemelték ezt ajutalmat az elmúlt időszakban elvégzett rengeteg munkájukért.
Philipp Lukas:–Ahogy arra számítottunk, küzdelmes meccset játszottunk a Volán ellen. Sosem könnyű Magyarországon játszani. Szoros mérkőzés volt, örülök annak, hogy 1–0 utánfordítottunk, de hihetetlen milyen könnyelműen kiadtuk a kezünkből a vezetést.A vereség ellenére több pozitívumot is láttam a játékunkban és az elmúlt találkozókhoz képest mindenképpen jobbak voltunk, erre kell építenünk a jövőben.