Osztrák hokiliga: a Fehérvár ráadásban győzött Villachban

2021.10.26. 21:56
Hári (balra) és Nilsson (31) is megsérült a hétfő esti mérkőzésen (Fotó: facebook.com/FehervarAV19)
Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság keddi játéknapján a Fehérvár AV 19 úgy nyert 3–2-re a Villach otthonában hosszabbításban, hogy a rendes játékidő vége előtt másfél perccel még az osztrákok vezettek.

Jól indult a találkozó a fehérváriak szempontjából, hiszen Tim Campbell góljával alig 3 perc játék után vezetést szerzett a magyar csapat. Az osztrákok azonban még az első játékrészben kihasználták első emberelőnyüket, és egyenlítettek.

A középső harmadból öt perc sem telt el az újabb osztrák találatig, a hazaiak ugyanis változatlan elánnal rohamoztak, s ennek volt az eredménye Marco Richter találata. A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, ahogy az első, úgy a második 20 percben is 16 lövést kapott Rasmus Tirronen, amiből egyet nem tudott hárítani.

A harmadik harmadban már-már elkönyveltük, hogy a Volán az idény során először elveszít két egymást követő bajnokit, amikor másfél perccel a vége előtt jött Alex Petan és Erdély Csanád passzát gólra váltva hosszabbításra mentette a találkozót.

A ráadás pedig még addig sem tartott amennyi Petan egyenlítése után a rendes játékidőből hátra volt: 59 másodperc után ugyanis Sarauer Andrew lövése utat talált a hazaiak kapujába, amivel a fehérváriak nyertek, s elhozták a két pontot a Villach otthonából.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA
EC VILLACHER SV (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 2–3
(1–1, 1–0, 0–1, 0–1) – hosszabbítás után
Villach, 2656 néző. V: Trilar, Zrnic, Hribar (szlovének), Puff (osztrák)
VILLACH: Bernard – Fraser, Joslin (1) / LINDNER (1), Flemming / Brunner, Bacher / Zauner – A. Karlsson, Collins, Hughes / Krastenbergs, Broda, Kosmachuk 1 / RICHTER 1, F. Maxa, LANZINGER (2) / Wohlfahrt, Pilloni, Moderer. Edző: Rob Daum
FEHÉRVÁR:
TIRRONEN – Atkinson, J. Nilsson / Horváth M., T. CAMPBELL 1 / Fournier, Szabó D. / Dobmayer – Magosi B., Hári J., Kuralt / ERDÉLY CS. (1), SARAUER 1 (1), PETAN 1 / Shaw, Rétfalvi, Mihály Ákos / Ambrus G., Németh K., Szabó B. Edző: Kevin Constantine
Kapura lövések: 47–28
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 2/0

További mai eredmények: Innsbruck–Dornbirn 6–3, Linz–Vienna 4–5 –szétlövéssel, Graz–Ljubljana 3–6, Znojmo–Salzburg 3–1, Bratislava–Klagenfurt 6–2, Pustrertal–Bozen 1–2