Osztrák hokiliga: a párharc második meccsét is simán nyerte a Fehérvár

2022.03.11. 22:11
Ismét remekül játszott a Fehérvár (Fotó: Árvai Károly, 1. mérkőzés)
A Hydro Fehérvár AV19 6–2-re nyert az olasz HC Pustertal Wölfe ellen az osztrák jégkorongliga (ICEHL) negyeddöntőjének második mérkőzésén, így 2–0-ra vezeti a párharcot.

A párharc első mérkőzésén nem volt kérdés, hiszen hazai pályán 8–1-re győztek a fehérváriak. Ezúttal jobban kezdett a Pustertal Wölfe, s az első harmadban kétszer is vezetést szerzett – végül ezt a játékrészt sem nyerte meg, hiszen Bartalis István a 19. percben már a második gólját ütötte (2–2).

A második harmadot aztán egy góllal a Hydro Fehérvár AV19 nyerte, majd jött a záró játékrész, azzal együtt pedig a hengerlés. Terbócs István fél harmad alatt ütött kettőt, majd három perccel a vége előtt Hári János szerzett egy üres kapus gólt. A fehérváriak végül 6–2-re nyertek, így már 2–0-ra vezetik a párharcot.

OSZTRÁK LIGA, NEGYEDDÖNTŐ
2. MÉRKŐZÉS
VAL PUSTERIA (olasz)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 2–6 (2–2, 0–1, 0–3)
Bruneck, 1860
néző. V: Nikolic, Ofner (osztrákok), Pardatscher (olasz), Seewald (osztrák).
VAL PUSTERIA:
Sholl – HANNA 1, Willcox (1) / Caruso, Kristensen / Althuber, Glira / A. Hofer – Carey, Andergassen, Bardaro / Mantinger, Ikonen, Budish / STUKEL (2), HANNOUN 1 (1), Gerlach / I. Deluca, S. Berger, S. Deluca. Edző: Raimo Helminen
FEHÉRVÁR: TIRRONEN – ATKINSON (2), H. Nilsson / Fournier, T. Campbell (1) / Dahlroth (1), Horváth M. / Rétfalvi, Szabó D. – Shaw, Hári J. 1, Kuralt / ERDÉLY CS. (2), BARTALIS I. 2, PETAN 1 (2) / Jacobs (1), Sarauer, TERBÓCS 2 / Magosi B., Németh K., Mihály Ákos. Edző: Kevin Constantine
Kapura lövések: 32–26.
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 2/1
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Hydro Fehérvár AV19 javára