Vb 2010: Az a célunk, hogy világbajnokok legyünk - Van Marwijk

2010.07.02. 18:53
Bert van Marwijk, a hollandok szövetségi kapitánya Brazília 2–1-es legyőzése után kijelentette, csapatának az a célja, hogy megszerezze története első világbajnoki címét.

„Két évvel ezelőtt azt mondtam, hogy elkezdtünk egy küldetést. Talán néhányan megmosolyogtak, de még mindig az a célunk, hogy világbajnokok legyünk – és hiszek benne, hogy ezt el is érhetjük" – nyilatkozta Brazília legyőzése után Bert van Marwijk.

„Az első félidőben nem a saját játékunkat nyújtottuk, így nagyon örültem, hogy a félidőben csak egy gól volt a hátrányunk. A szünet után megmutattuk, milyen jól tudunk futballozni. A második játékrészben négy vagy öt gólhelyzetet is kialakítottunk" – értékelt az oranje szövetségi kapitánya.

„Ma este még ünnepelünk, de utána már a következő mérkőzésre koncentrálunk. Talán jó is, hogy nem érzékeljük a Hollandiában uralkodó őrületet" – tette hozzá Van Marwijk.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Vb-történelem: Maradona szenved, gólt lő, őrjöng, majd...

Minden más foci
2026.06.21. 13:37

A holland drukkerek már vonulnak, Sneijder és Van der Sar a buli kellős közepén...

Foci vb 2026
2026.06.20. 16:30

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Cristiano Ronaldo követte Messit, Pelé zseniálisat húzott – vb-videók

Minden más foci
2026.06.17. 13:54
Ezek is érdekelhetik