A második isztambuli szabadedzésen is Verstappen az élen

I. SZ.I. SZ.
2020.11.13. 12:45
A második isztambuli szabadedzésen is Max Verstappen volt a leggyorsabb (Fotó: AFP)
Akárcsak a nyitó edzésen, a Török Nagydíj második tréningjén is Max Verstappen volt a leggyorsabb. A Red Bull versenyzője mögött Charles Leclerc (Ferrari) végzett, őt a Mercedes párosa követte Valtteri Bottas, Lewis Hamilton sorrendben. Bár a köridők sokat javultak a nyitó edzéshez képest, az isztambuli pályán továbbra is szenvednek a versenyzők a gumik tapadásának hiánya miatt.

A Török Nagydíj első, driftversenyhez hasonlítható szabadedzése után délutánra javult a helyzet az isztambuli pályán. Ahogy egyre több gumi rakódott le a pályára, úgy váltak magabiztosabbá a versenyzők és jobbá a köridők.

December 13., 14.10Abu-dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi

A pilóták körről körre másodperceket faragtak a legjobb eredményekből, az első helyen a Ferrari és a Red Bull pilótái váltották egymást. Végül a délelőtti edzéshez hasonlóan Max Verstappen kötött ki az első helyen, a köre 1:28.330 perc lett, ami még több mint három másodperccel elmarad Sebastian Vettel 2011-es pole-körétől.

A Mercedes lassabban vette fel a tempót, Lewis Hamilton és Valtteri Bottas később is váltott a leggyorsabb lágy gumikra, mint a többiek, és az élmezőnyből utolsóként futották a leggyorsabb köreiket. Végül Bottas a 3., a hetedik világbajnoki címét vasárnap jó eséllyel biztossá tévő Hamilton pedig a 4. helyre jött fel Charles Leclerc mögé.

Portimaóban hasonló volt a pénteki kép, aztán a Mercedes szombatra összeszedte magát. Ezúttal ugyanerre számíthatunk.

Az AlphaTauri jól kezdett, az első után a második edzésen is az élmezőny közelében zárt.

Szombaton 10 órakor kezdődik a harmadik szabadedzés, 13 órakor pedig az időmérő.

20. Nicholas Latifi kanadai Williams-Mercedes 1:33.488 5.158 40
Az isztambuli pálya új, csillogó, csúszós aszfaltja sok gondot okoz a versenyzőknek (Fotó: AFP)