H. Á. 2020.08.20 16:55 Frissítve: 2020.08.21 11:50

El: izraeli, horvát és ciprusi bíró vezet a magyar csapatoknak

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyilvánosságra hozta az Európa-liga első selejtezőkörének bíróküldését, vagyis kiderült, hogy melyik magyar csapatnak ki vezeti a mérkőzését.

Zebec (balra) a tavalyi U21-es Eb-n is közreműködött (Fotó: Getty Images)

Az UEFA hivatalos honlapjának tanúsága szerint a nemzetközi kupaporondon újonc, egyben az egyetlen idegenben pályára lépő magyar csapat, a Puskás Akadémia meccsét a svéd Hammarby ellen a 37 éves horvát Mario Zebec vezeti.

A most kijelölt bírók közül ő az egyetlen, aki korábban már vezetett magyar csapatnak nemzetközi kupameccset: még 2017-ben a Videoton és az észt Nomme Kalju mérkőzésén dirigált Felcsúton. Az első meccset Észtországban a Vidi 3–0-ra megnyerte, így belefért, hogy a Puskás Akadémia otthonában lejátszott mérkőzés 1–1 lett, Zebec kiosztott három-három sárgát, és adott egy büntetőt a vendégeknek.

Ha már Videoton: a ma már Mol Fehérvárként szereplő csapat az ír Bohemianst fogadja, azt a mérkőzést a ciprusi Timotheosz Hrisztofi és csapata dirigálja majd. A 33 éves bíró nem nevezhető rutinosnak, mindössze a harmadik nemzetközi kupameccsére készül.

A finn Inter Turkut az Új Hidegkuti Nándor Stadionban fogadja a Budapest Honvéd, erre a mérkőzésre izraeli bírót delegált az UEFA Gal Leibovitz személyében. A 34 éves játékvezető mindössze második nemzetközi kupameccsén dirigál az MTK otthonában – tavaly is egy El-selejtezőn fújta a sípot.

Zebec (horvát)

21.00: BUDAPEST HONVÉD–FC Inter Turku (finn)
Budapest,
Hidegkuti-stadion. V:  Leibovitz (izraeli)

2020.11.26 16:58:42

Európa-liga BOROS MIKLÓS (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)

Az AS Roma negyedszer győzte le a CFR-t, s a két csapat legutóbbi öt meccsén veretlen. A Young Boys a CSZKA Szófiát verte idegenben.

2020.11.26 18:37:04

Európa-liga K. T. I.

Hiába vezetettek az olaszok, a 65. percben egyenlített a Lille, ezt követően pedig egyik csapat sem akart igazán nyerni...

2020.11.05 18:20:37

Európa-liga BOROS MIKLÓS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Az AS Roma fél gőzzel is sokgólos, magabiztos győzelmet aratott az igencsak tartalékos CFR fölött.

2020.10.25 14:43:30

Európa-liga H. Á.

Az Európa-liga 2020–21-es selejtezősorozatának minden eredménye egy helyen.

2020.10.02 09:13:01

Európa-liga H. K.

A döntős Inter sztárja, Romelu Lukaku lett a 2019–2020-as idény legjobb játékosa.