Ekl: ötösre vizsgázott első csoportmeccsén a Roma

2021.09.16. 22:58
Lorenzo Pellegrini duplázott (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Európa-konferencialiga 1. fordulójának csütörtök késő esti mérkőzésein csak úgy potyogtak a gólok. Az AS Roma egygólos hátrányból felállva nyert magabiztosan a bolgár CSZKA Szófia ellen – Lorenzo Pellegrini duplázott –, a szerb Partizan Beograd idegenben győzedelmeskedett, a norvég Bodö/Glimt és a cseh Jablonec otthon tartotta a három pontot, míg az AZ Alkmaar nem bírt a dán Randersszel.

Nem kezdte jól a szereplését az AS Roma, amelyGraham Carey gólja miatt a 10. percben hátrányba került a CSZKA Szófiátfogadva(0–1).

Negyedórával később azonban Lorenzo Pellegrini egy jobb oldali beadást kezelt le remekül, majd csavart gyönyörűen a hosszú sarokba (1–1).

Az olasz csapat még a szünet előtt fordítani tudott. A 38. percben Stephan El Shaarawy elé került a labda, aki 18 méterről bombázott a jobb alsó sarokba (2–1).

A 62. percben Pellegrini ismét eredményes volt, az olasz középpályás egy, az alapvonal közeléből visszagurított labdát passzolt a kapuba (3–1).

A hajrában a vendégek meg is fogyatkoztak, ennek pedig meg is lettek a következményei: Gianluca Mancini a 82. percben (4–1), míg a Chelsea-től igazoltTammy Abrahama 84. percben talált be (5–1), így végül magabiztos győzelmet aratott a Roma.

Egy burleszkszerű helyzetből összejött büntető és kiállítás döntötte el a Jablonec és a CFR csatáját a D-csoport 1. fordulójában. A cseh csapat az első félidőt ugyan uralta, de gólt csak a másodikban szerzett a román bajnok ellen, amikor annak kapitánya, Mario Camora estében, a labdát fedezni próbálva kezezett a bal kapufa közlében. Václav Pilar gólja után a kolozsvári együttes emberhátrányban már támadni is próbált, főleg pontrúgásokból veszélyeztetve, de Rasid Buhenna közeli lövését Jan Hanus kapus bravúrral védte, a legvégén pedig Valentin Costache öt méterről a kaput sem találta el.

A Partizan Beograd 2–0-ra legyőzte idegenben a ciprusi Anorthoszisz Famagustát. Holender Filip a találkozó 71. percében lépett pályára.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT

Anorthoszisz Famagusta (ciprusi)–Partizan Beograd (szerb) 0–2 (Menig 42., Ricardo Gomes 68.)
C-CSOPORT
Bodö/Glimt (norvég)–Zorja Luhanszk (ukrán) 3–1 (Saltnes 48., Solbakken 49., Pellegrino 60., ill. Gromov 90+1.)
Roma (olasz)–CSZKA Szófia (bolgár) 5–1 (Lo. Pellegrini 25., 62., El Shaarawy 38., G. Mancini 82., T. Abraham 84. ill. Carey 10.)
D-CSOPORT
Randers (dán)–AZ Alkmaar (holland) 2–2 (Piesinger 27., Graves 68., ill. Clasie 24., Pavlidisz 34.)
Jablonec (cseh)–CFR Cluj (román) 1–0 (Pilar 51. – 11-esből)

KORÁBBAN
H-CSOPORT

Qarabag (azeri)–Basel (svájci) 0–0
KORÁBBAN
Kajrat Almati (kazah)–Omonia Nicosia (ciprusi) 0–0
A-CSOPORT
HJK Helsinki (finn)–LASK Linz (osztrák) 0–2 (Maresic 17., Monschein 89.)
E-CSOPORT
Slavia Praha (cseh)–Union Berlin (német) 3–1 (Bah 18., Kuchta 84., Schranz 88., ill. Behrens 70.)
F-CSOPORT
Lincoln Red Imps (gibraltári)–PAOK Szaloniki (görög) 0–2 (Akpom 45+2., Mitrita 56.)
Slovan Bratislava (szlovák)–FC Köbenhavn (dán) 1–3 (Henty 21., ill. Wind 18., 68. – 11-esből, Stage 41.)
G-CSOPORT
Mura (szlovén)–Vitesse (holland) 0–2 (Tronstad 30., Darfalou 69.)
Rennes (francia)–Tottenham Hotspur (angol) 2–2 (Tait 23., Laborde 72., ill. Badé 11. – öngól, Höjbjerg 76.)
B-CSOPORT
Flora Tallinn (észt)–Gent (belga) 0–1 (Lemajics 54.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
A-CSOPORT
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
–Alaskert (örmény) 4–1 (Perica, 13., Kanichowsky 32., Bilton 45+3., Hozez 72., ill. Embalo 17.)