Tenisz: Szabalenka a madridi tornagyőztes, Bartyt megverve

2021.05.08. 22:07
Arina Szabalenka legyőzte a világelső ausztrál Ashleigh Bartyt a Madridban zajló salakpályás tenisztorna női versenyének szombat esti döntőjében, míg a férfiaknál elsőként az ötödik helyen kiemelt Alexander Zverev jutott be a döntőbe – adta hírül az MTI.

Az ötödikként rangsorolt fehérorosz Szabalenka kilenc ászt ütött a háromszettes, 1 óra 41 perces mérkőzésen, és kettejük örökmérlegét 4–4-re alakította. Idén már harmadszor találkoztak egymással, Miamiban a negyeddöntőben, majd Stuttgartban a döntőben is Barty győzött három játszmában.Szabalenka kilenc ászt ütött a háromszettes, 1 óra 41 perces mérkőzésen, és kettejük örökmérlegét 4–4-re alakította. Idén már harmadszor találkoztak egymással, Miamiban a negyeddöntőben, majd Stuttgartban a döntőben is Barty győzött három játszmában.

Szabalenka a 15. döntőjét játszotta a WTA-sorozatban, mérlege öt vereség mellett immár tíz győzelem. Barty a 17. fináléjában 11 siker mellett hatodszor kapott ki.

WTA 1000-ES TORNA, MADRID (salakpálya, 2 614 465 euró)
DÖNTŐ

Szabalenka (fehérorosz, 5.)–Barty (ausztrál, 1.) 6:0, 3:6, 6:4

A férfiaknál a német Alexander Zverev a szombati elődöntőben két szettben, 1 óra 38 perc alatt győzte le a harmadikként rangsorolt osztrák Dominic Thiemet. Nyolc vereség mellett ez volt Zverev harmadik sikere Thiem ellen.

Az ATP-sorozatban Zverev 24. alkalommal jutott döntőbe, eddigi mérlege 14 siker és 9 vereség.

Estére aztán eldőlt, hogy az olasz Matteo Berrettini lesz Zverev ellenfele a vasárnapi fináléban, miután 6:4, 6:4-re legyőzte a norvég Casper Ruudot. Berrettini hatodik ATP-döntőjére készül, eddigi mérlege négy győzelem mellett egy vereség.

ATP 1000-ES TORNA, MADRID (salakpálya, 2 614 465 euró)