Tenisz: Szabalenka a madridi tornagyőztes, Bartyt megverve

2021.05.08. 22:07
Arina Szabalenka legyőzte a világelső ausztrál Ashleigh Bartyt a Madridban zajló salakpályás tenisztorna női versenyének szombat esti döntőjében, míg a férfiaknál elsőként az ötödik helyen kiemelt Alexander Zverev jutott be a döntőbe – adta hírül az MTI.

Az ötödikként rangsorolt fehérorosz Szabalenka kilenc ászt ütött a háromszettes, 1 óra 41 perces mérkőzésen, és kettejük örökmérlegét 4–4-re alakította. Idén már harmadszor találkoztak egymással, Miamiban a negyeddöntőben, majd Stuttgartban a döntőben is Barty győzött három játszmában.Szabalenka kilenc ászt ütött a háromszettes, 1 óra 41 perces mérkőzésen, és kettejük örökmérlegét 4–4-re alakította. Idén már harmadszor találkoztak egymással, Miamiban a negyeddöntőben, majd Stuttgartban a döntőben is Barty győzött három játszmában.

Szabalenka a 15. döntőjét játszotta a WTA-sorozatban, mérlege öt vereség mellett immár tíz győzelem. Barty a 17. fináléjában 11 siker mellett hatodszor kapott ki.

WTA 1000-ES TORNA, MADRID (salakpálya, 2 614 465 euró)
DÖNTŐ

Szabalenka (fehérorosz, 5.)–Barty (ausztrál, 1.) 6:0, 3:6, 6:4

A férfiaknál a német Alexander Zverev a szombati elődöntőben két szettben, 1 óra 38 perc alatt győzte le a harmadikként rangsorolt osztrák Dominic Thiemet. Nyolc vereség mellett ez volt Zverev harmadik sikere Thiem ellen.

Az ATP-sorozatban Zverev 24. alkalommal jutott döntőbe, eddigi mérlege 14 siker és 9 vereség.

Estére aztán eldőlt, hogy az olasz Matteo Berrettini lesz Zverev ellenfele a vasárnapi fináléban, miután 6:4, 6:4-re legyőzte a norvég Casper Ruudot. Berrettini hatodik ATP-döntőjére készül, eddigi mérlege négy győzelem mellett egy vereség.

ATP 1000-ES TORNA, MADRID (salakpálya, 2 614 465 euró)
ELŐDÖNTŐ

A. Zverev (német, 5.)–Thiem (osztrák, 3.) 6:3, 6:4
Berrettini (olasz, 8.)–Ruud (norvég) 6:4, 6:4

(MTI)

Legfrissebb hírek

Udvardy Panna kiejtette az első kiemeltet

Tenisz
8 órája

Roland Garros: Cobolli szerint Zverev pályafutása miatt is megérdemelte a Grand Slam-győzelmet

Tenisz
12 órája

Zverev megcsinálta, óriási mérkőzésen nyerte meg első GS-tornáját Cobolli ellen

Tenisz
Tegnap, 19:53

Cseh-amerikai győzelem női párosban a Roland Garroson

Tenisz
Tegnap, 13:41

Hetvenéves Wimbledon királya, az első világklasszis svéd teniszező, Björn Borg

Népsport
2026.06.06. 09:59

Roland Garros: Zverev bejutott a döntőbe, csupán egy lépésre van élete első GS-diadalától

Tenisz
2026.06.05. 17:45

Serena Williams London után Berlinben is pályára lép

Tenisz
2026.06.05. 13:04

Serena Williams 25 évvel fiatalabb játékos oldalán tér vissza

Tenisz
2026.06.04. 17:34
Ezek is érdekelhetik