Golf: ott sem kellett volna lennie, mégis Elsé a Grand Slam-kupa

2010.10.21. 17:05
A beugróként rajthoz álló dél-afrikai Ernie Els nyerte meg a négy legnagyobb, úgynevezett major golftorna idei nyerteseinek viadalát, a magyar idő szerint csütörtök hajnalban véget érő Grand Slam-kupát Bermudán.

Els az idei US Masterst megnyerő amerikai Phil Mickelson helyett vett részt az először 1979-ben megrendezett, az idén 600 ezer dolláros fődíjjal kecsegtető kétnapos viadalon. A dél-afrikai golfozó az ugyancsak beugró – a British Opent megnyerő Louis Oosthuizen helyett versenyző – amerikai David Tomsot előzte meg.

A két tényleges idei major győztes, a német Martin Kaymer (PGA Championship) és az északír Graeme McDowell (US Open) – az október eleji Ryder-kupát elhódító európai válogatott két tagja – holtversenyben a harmadik helyen végzett.

A négyes viadalon nagy hajrával nyerő Els 1997 után másodszor diadalmaskodott a tornán.

PGA GRAND SLAM OF GOLF, BERMUDA
A végeredmény: 1. Ernie Els (dél-afrikai) 137 ütés, 2. Toms (amerikai) 138, 3. Kaymer (német) és McDowell (északír) 145-145