Olimpia: Szöul bejelentette, hogy pályázik a 2036-os játékok rendezésére

M. B.M. B.
2023.05.09. 10:35
null
Szöul 1988 után ismét olimpiát rendezne (Illusztráció: Getty Images)
Nyilvánosan is bejelentette Szöul, hogy 1988 után 2036-ban is megrendezné a nyári olimpiai játékokat – írja a Mandiner.


Néhány hónappal ezelőtt még a Thomas Bach NOB-elnökkel történt találkozásakor jelezte O Sze Hun főpolgármester, hogy a dél-koreai főváros 1988 után újra nyári olimpiát rendezne – ezt hívják ún. „csendes bejelentésnek”. A Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) 85. kongresszusának nyitógáláján aztán robbant a „bomba”: Kim Ei Szung alpolgármester köszöntőjében ugyanis bejelentette, hogy az 1988-as olimpiának otthont adó Szöul megpályázza a 2036-os, házigazda nélküli játékok rendezését.

„Los Angeles példájából látjuk, hogy egy város nagyjából negyven-ötven évente képes nyári olimpiát rendezni, addigra mi is készen állunk, hogy újra vendégül lássuk a sportvilágot” – fogalmazott a koreai városvezető.

Szöul a jelenlegi infrastruktúrájával is rendezhetne olimpiát, de a város délkeleti részén folyamatban van egy 1.46 milliárd dollár értékű sport- és szórakoztató központ, a Jamsil Sports MICE Complex építése, amely a városvezetés szerint tökéletes helyszíne lehetne a nyári játékoknak.

Érdekesség, hogy 2024-ben a dél-koreai Kangvon tartomány fog otthont adni a téli ifjúsági olimpiának, a seregszemle első ázsiai helyszíneként, amely a 2018-as, pjongcsangi felnőtt téli játékok örökségét kívánja folytatni.

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik