NS: Görbicz: nyerni kell!; BL: véget ért a csoportkör - csütörtök

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.12.12. 00:39
A Nemzeti Sport csütörtöki számából ajánljuk.

• Magyarország–Románia meccs következik a női kézilabda-vb-n! Helyszíni riport Újvidékről!
A célt kitűzni legalább akkora művészet, mint elérni, legalábbis ha Görbicz Anitáról van szó. A magyar női kézilabda-válogatott csapatkapitánya még szerda kora délután is büszke mosollyal az arcán mesélte a Park Hotel halljában, milyen szépen teljesítették a lányok az általa kiadott – első blikkre a valóságtól kissé elrugaszkodottnak tűnő – feladatot előző este, az Ausztrália elleni meccs szünetében. „Hát, először csak néztek rám a csajok – mosolyodott el a csapatkapitány. – De én tudtam, hogy képesek vagyunk rá, hogy négy gólon tartsuk az ausztrálokat a második félidőben, és a csapat bizonyította is, hogy igazam volt." Márpedig az még sosem volt baj, ha egy csapatkapitány jól ismeri a csapatát, ahogy az sem, ha említett csapatkapitánynak minden pórusából az elszántság „szivárog". Görbicz Anita egy mondattal maximumra tekerte az akaratmétert, és ebből nem is engedett.
• Magyarország–Románia meccs következik a női kézilabda-vb-n! Helyszíni riport Újvidékről!
A célt kitűzni legalább akkora művészet, mint elérni, legalábbis ha Görbicz Anitáról van szó. A magyar női kézilabda-válogatott csapatkapitánya még szerda kora délután is büszke mosollyal az arcán mesélte a Park Hotel halljában, milyen szépen teljesítették a lányok az általa kiadott – első blikkre a valóságtól kissé elrugaszkodottnak tűnő – feladatot előző este, az Ausztrália elleni meccs szünetében. „Hát, először csak néztek rám a csajok – mosolyodott el a csapatkapitány. – De én tudtam, hogy képesek vagyunk rá, hogy négy gólon tartsuk az ausztrálokat a második félidőben, és a csapat bizonyította is, hogy igazam volt." Márpedig az még sosem volt baj, ha egy csapatkapitány jól ismeri a csapatát, ahogy az sem, ha említett csapatkapitánynak minden pórusából az elszántság „szivárog". Görbicz Anita egy mondattal maximumra tekerte az akaratmétert, és ebből nem is engedett.

„Figyelj, nyerni kell! Muszáj. Nincs kérdés, nincs számolgatás, nincs semmi – nyerni kell, és kész! – váltott mosolygósról véresen komolyra. – A védekezés lesz a kulcs, annak nagyon jónak kell lennie, a támadójátékot majd csak megoldjuk valahogy. Végig koncentrálnunk kell, ez a lényeg. És nyernünk."

• Csapatépítő pánik Újpesten?

Videoton: nincs edzőkérdés

Oláh: túl a szégyenen

• Egy magyar kapus (Kovács Dániel) Brazíliában

• Mindent, amit a BL szerdai játéknapjáról tudni érdemes

• Nagy szám lesz a Winter Classic

Hosszú: csúcsra járatva

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
6 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik