Rg vk: megérkezett az olimpiai bajnok, a brazilok lekésték a repülőt

2010.03.03. 17:42
null
A ritmikus gimnasztika jelenlegi legnagyobb egyénisége, Jevgenyija Kanajeva is ott lesz Debrecenben (Fotó: Reuters)
Számos ország versenyzői már megérkeztek Debrecenbe, a március 5. és 7. között megrendezendő II. magyar felnőtt ritmikus gimnasztika világkupa és Garantiqa junior nemzetközi versenyre, közöttük Peking olimpiai bajnoka, az orosz Jevgenyija Kanajeva is.

Elsőként a ciprusiak jöttek meg, utazásuk nem volt zökkenőmentes, kétszer is defektet kaptak Debrecenbe menet. Több nehézséggel is meg kellett küzdenie a szervező bizottságnak, a brazilok közül ketten lemaradtak a repülőről, így ők külön jönnek a vk-ra.

Az oroszok minden nehézség nélkül értek le Debrecenbe, az olimpiai aranyérmes Kanajeva mellett a világranglistavezető Darja Kondakova és a tavalyi vb-n bronzérmes együttes kéziszercsapat is megérkezett. A Főnix Csarnokban 8 szőnyegen gyakorolhatnak a sportolók, a pódiumedzésekre csütörtökön kerül sor. A magyarok zenés gyakorlataikat délelőtt 11.20 és 12.00, délután 16.20 és 16.50 között adhatják elő, az oroszok előttünk, 10.40-től és 15.50-től gyakorolhatnak zenére. A sorsolást is csütörtökön késő este rendezik, ekkor derül ki, hogy ki melyik csoportban léphet szőnyegre.

Mint ismeretes, a magyarok közül egyéniben Vass Dóra mellett Forray Fanni is bemutatkozik, továbbá Szalóky Violetta, Horváth Csinszka és versenyen kívül Korom Anna indul. A felnőtt együttes kéziszercsapat tagjai: Buda Julianna, Hauser Judith, Kohlhoffer Fanni, Topic Dária, Tőkés Anna és Vándor Ágnes (tartalék: Katona Barbara), az egyéniben szőnyegre lépő juniorok: Boldizsár Blanka, Hernesz Bernadett, Kécza Daniella, Miklós Dominika és Szolnoki Nikolett.

Legfrissebb hírek

Ökölvívás: Kuhta Vladiszlava és Szira Zsófia is vk-ezüstérmes

Ökölvívás
2026.04.26. 22:58

Nem lett meg a második debreceni győzelme az évszázadban, de így is élen az ETO

Labdarúgó NB I
2026.04.26. 21:25

Lang Ádám: Félre kell tennem az érzelmeimet a győriek elleni meccsen

Labdarúgó NB I
2026.04.26. 11:56

Női kézi NB I: a Debrecen 12 góllal győzött Kisvárdán

Kézilabda
2026.04.25. 21:08

A Debrecen meghosszabbította 20 éves kapusa szerződését – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.04.24. 14:56

Az ETO legutóbb abban az évben tudta megverni a Debrecent, amikor negyedszer bajnok lett

Labdarúgó NB I
2026.04.24. 13:50

Bártenderként a férfiak között is varázsol a korábbi magyar válogatott rg-s

Egyéb egyéni
2026.04.21. 11:27

Két öngóllal, nagyon kikapott a Diósgyőr a Debrecentől, és kiesett az NB I-ből

Labdarúgó NB I
2026.04.18. 21:16
Ezek is érdekelhetik