Molnár Lajos az illetékes regionális egészségügyi tanácsnak azt javasolta, hogy az OSEI, ismertebb nevén Sportkórház 90 finanszírozott ággyal működjék tovább. Schmitt Pál ennek alapján kéri a minisztert, tegye lehetővé az OSEI további működését a jelenlegi helyén, többek között ezzel is segítve az olimpiai felkészülést.
A testület tagjai ezen túlmenően hangsúlyozták, rendkívül fontos a témában felröppent álhírek visszaszorítása, így például az, hogy a válogatottak mellett dolgozó sportorvosok bérét az egészségügyi kasszából finanszírozza az állam - valójában erre a sportköltségvetés nyújt fedezetet.
A grémium ezt követően áttekintette az olimpiai felkészülésre szánt állami támogatás felosztására tett javaslattervezetet. Az 1.51 milliárdos összeggel kapcsolatban elhangzott, hogy az érintett köztestületek, így a MOB is továbbra is a korábbi, 1.7 milliárdos javaslatot tartaná elfogadhatónak - habár a 200 milliós edzőtáborozási hozzájárulás (voucher) megszavazása enyhíthet a gondokon.
Mert az egyértelmű, hogy gondok lehetnek a kvalifikációval, vagy ahogy Hegedűs Csaba fogalmazott: "mindannyian rettenetesen nehéz és méltatlan helyzetben vagyunk. Ahogy nézem a számokat, a szövetségeknek még egyszer ennyit hozzá kell tenniük saját forrásokból a kvalfikiációs költségekhez annak érdekében, hogy a magyar sport ne szakadjon le végzetesen."
Ahhoz, hogy a támogatásokat a lehető leghatékonyabban használják fel az érintettek az eredményes kvalifikáció érdekében, a MOB elnöksége döntést fogadott el arról, hogy az olimpiai műhelytámogatásokat kizárólag olyan egyesületek között lehessen szétosztani, amelyekben olimpiai kerettagok készülnek (a valóságban eddig számtalanszor előfordult ennek az ellenkezője - az olimpiai bizottság ugyanakkor e tekintetben csak javaslattevő, a konkrét szerződéskötés a szakállamtitkárság hatásköre).
A testület ezt követően áttekintette és értékelte a MOB marketing-tevékenységét, és egyetértett Schmitt Pál előterjesztésével, melynek értelmében a jövőben egyrészt olimpiai bajnokokat kell bevonni a marketingmunka színvonalasabbá tétele érdekében, másrészt az olimpiai játékok közeledte miatt meg kell erősíteni a MOB szakembergárdáját a meglévő szponzorok minél jobb kiszolgálása végett. Egyszersmind várja a MOB marketing-bizottságának szakmai javaslatát, hogy a konkrét lépések minél megalapozottabbak legyenek.
A MOB elnöksége végül rendkívüli támogatásokról döntött, többek között milliós nagyságrendű segítséget kaptak a triatlonosok és az evezősök, valamint a MOB saját bevételeiből több százezer forintot juttat a kvalifikációra esélyes, ugyanakkor igen nehéz körülmények között készülő sportolóknak.