Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) fellebbviteli bizottsága elutasította a Real Madrid kérelmét Xabi Alonso sárga lapjának eltörlésére, így a középpályás kihagyja az Atlético Madrid elleni, május 24-i Bajnokok Ligája-finálét Lisszabonban.
A 32 éves játékos – aki a Liverpoollal már volt BL-győztes – a Bayern München elleni elődöntő-visszavágón kapott sárga lapot, és miután a figyelmeztetés jogos volt a Bastian Schweinsteiger elleni szabálytalanság miatt, az UEFA „elfogadhatatlannak” minősítette a Real fellebbezését. Mivel Alonsónak ez már a harmadik sárga lapja volt, ez automatikus eltiltással jár, így nem kap játékjogosultságot a városi rivális elleni döntőre.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Az álomsziget – Csillag Péter publicisztikája
Minden más foci
2026.06.04. 23:53

Nélkülük – Szöllősi György jegyzete
Bajnokok Ligája
2026.06.04. 00:26
Ezek is érdekelhetik




