PL: döcögősen indult, gála lett belőle – győzelemmel rajtolt a Spurs

B. D. K.B. D. K.
2022.08.06. 18:06
A Tottenham négy gólt szerzett a nyitányon (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 1. fordulójának szombat délutáni mérkőzésein nyert a Tottenham Hotspur, a Leeds United, a Newcastle United és az újonc AFC Bournemouth is.

Hazai pályán kezdte az új idényt a Tottenham, amely a Southamptont fogadta.

James Ward-Prowse pattintott lövése után némi meglepetésre korán megszerezték a vezetést a vendégek (0–1).

A válasz viszonylag gyorsan jött, a 21. percben Ryan Sessegnon fejes góljával egyenlített a Spurs (1–1).

A 31. percben már a Tottenhamnél volt az előny, Szon Hung Min beadása után Eric Dier juttatta a labdát a kapuba (2–1).

A Tottenham játéka egyre jobbá vált, a szünet után például villámgyorsan megszületett az újabb találat, de azt les miatt nem adták meg. Mohammed Salisu öngólját viszont már igen, a ghánai védő nagyon balszerencsésen ért a labdába (3–1).

Három perccel később jött az újabb gól, ezúttal Dejan Kulusevski volt eredményes (4–1).

Nehézkesen, döcögősen indult be a Tottenham, de Antonio Contéék 0–1 után feljavultak, és erődemonstrációt tartottak a Soton ellen.

Az újonc AFCBournemouth némi meglepetésre győzelemmel rajtolt, a Steven Gerrard vezette Aston Villa vereséget szenvedett. A vendégeknek volt több próbálkozásuk, de hiába játszottak fölényben az egész találkozón, a fordulás után már nem találták el a kaput.

A Leeds United korán hátrányba került a Wolves ellen, de így is győzött. Rodrigo az első játékrész közepén egyenlített, a hazaiak végül egy öngóllal nyertek.

A Newcastle United uralta az újonc Nottingham Forest elleni mérkőzést, a gólok azonban csak a második félidőben érkeztek meg. A vendégektől ennél több kell majd, ha bent szeretnének maradni, hiszen kaput eltaláló lövés nélkül fejezték be a meccset, és összességében is csak ötször próbálkoztak.

ANGOL PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ

AFCBournemouth–Aston Villa 2–0 (Lerma 2., Moore 80.)
Leeds United–Wolverhampton Wanderers 2–1 (Rodrigo 24., Ait-Nouri 74. – öngól, ill. Daniel Podence 6.)
Newcastle United–Nottingham Forest 2–0 (Schär 58., C. Wilson 78.)
Tottenham Hotspur–Southampton 4–1 (Sessegnon 21., Dier 31., Salisu 60. – öngól, Kulusevski 63., ill. Ward-Prowse 12.)
Később
18.30: Everton–Chelsea (Tv: Spíler1)
Korábban
Fulham–Liverpool 2–2 (A. Mitrovics 32., 72. – 11-esből, ill. Núnez 64., Szalah 80.)