A Chelsea nem kegyelmezett Ancelotti Evertonjának

D. Á.D. Á.
2020.03.08. 17:00
A Chelsea ellenállhatatlanul futballozott az Everton ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában a Chelsea hazai pályán 4–0-ra kiütötte az Evertont.

Már az elején jelezte a hazai csapat, hogy otthon akarja tartani a három pontot. A 8. percben gyors támadást vezetett a Chelsea – Giroud lefejelt labdáját Willian adta be, Mason Mount remekül érkezett, ám Jordan Pickford hihetetlen mozdulattal védeni tudott. Hat perccel később már nem úszta meg az Everton. Ismét Mount került helyzetbe, ezúttal a rövid alsót választotta, és Pickford későn reagált – 1–0 a Chelsea-nek!

A 19. percben Williannek is lehetősége nyílt a gólszerzésre, miután az Everton védelme mögé került, éles szögből leadott bombáját azonban Pickford hárította. Néhány perc sem kellett a londoniaknak, amikor mégis jött a második. Gyönyörű passzjátékot mutatott be Frank Lampard együttese, Ross Barkley a legjobb ütemben ugratta ki Pedrót, s ő egy az egyben magabiztosan gurított a kapuba, 2–0.

Az Everton az első félidőben hozzá sem tudott szagolni a mérkőzéshez – igaz, Calvert-Lewin révén összejöhetett volna a szépítés –, a Chelsea megérdemelten vezetett. A második félidőre Theo Walcottot is beküldte Ancelotti, a helyzet azonban nem lett jobb. Az 51. percben Willian találta magát lövőhelyzetben a tizenhatos előterében, nem is tétovázott, pontosan bombázott a jobb alsóba, Pickfordnak esélye sem volt, ezzel már 3–0.

Három perc sem telt el a harmadik gól után, ismét az Everton kapujában pihent a labda. Az előbb góllövő Willian most előkészítőként tevékenykedett, ugyanis szöglete után Olivier Giroud érkezett, s estében az ötösről besodorta a labdát a hálóba, 4–0.

Ezután látványosan visszavett a tempóból Frank Lampard együttese, s még két újonc játékost is üdvözölhetett a Stamford Bridge közönsége: a 18 éves Faustino Anjorin és Armando Broja debütált a Premier League-ben.

A végére teljesen leült a találkozó, a Chelsea győzelme egy percig sem forgott veszélyben. A fiatal londoniak ezzel megerősítették a negyedik helyüket, s már csak két pontra vannak a mostanában igencsak botladozó Leicester Citytől. Az Everton a legutóbbi három meccsén nyeretlen maradt, Ancelottinak össze kell szednie a csapatát a liverpooli derbire.