NHL: tovább menetel az Ottawa és a Winnipeg

2015.03.24. 07:32
Az Ottawa Senators zsinórban hetedik, a Winnipeg Jets egymás utáni ötödik győzelmét aratta az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján.

A nagyszerű formában lévő Ottawa Senators a San Jose Sharksot fogadta, és könnyedén be is gyűjtötte a két pontot. Az első harmadban Mika Zibanejad találatával szerezték meg a vezetést a hazaiak, a svéd hokis centerezésből, a magasba felemelt korongot kotorta be a Sharks kapujába (1–0).

A második harmad már a Sharksé volt, előbb Joe Pavelski volt eredményes emberelőnyből, a 30 esztendős támadó jókor volt jó helyen, és az Andrew Hammond kapusról kipattanó korongot lőtte a hálóba (1–1). Egy perc sem telt el, és mezőnyfölényben rohamozhattak a vendégek, a támadás végén pedig Chris Tierney lőtt a bal felső sarokba (2–1).

Az utolsó játékrészben érkezett az ottawai henger, és zsinórban négy gólt lőtt a hazai csapat. Rögtön a harmad elején Zinabejad szerezte meg második találatát (2–2), tíz perc múlva pedig Alex Chiasson révén már át is vette a vezetést a Senators (3–2). Mindössze egy perc kellett, és Jean-Gabriel Pageau 4–2-re módosította az állást, majd a mérkőzés végén Mike Hoffman adta meg a kegyelemdöfést a San Josénak, kialakítva ezzel az 5–2-es végeredményt.

Hammond kapus ebben a szezonban eddig 15 mérkőzésen kezdett, ebből csapata 14-et meg is nyert, az Ottawa pedig sorozatban hetedik győzelmét aratta, és négy hónap után ismét rájátszást érő helyen áll.

Simán túllépett a szebb napokat is látott Edmonton Oilersen a Winnipeg Jets. Az első harmadban egy szép szóló végén Drew Stafford lőtte ki mértani pontossággal a kapu bal felső sarkát (1–0). A második harmadban is a Winnipeg volt a hatékonyabb, előbb Lee Stempniak, majd emberelőnyből Tyler Myers volt eredményes, ekkor már 3–0-ra vezetett a vendég együttes.

A harmadik játékrészben Ryan Nugent-Hopkins még szépíteni tudott (3–1), ám erre tizenegy perc múlva Michael Frolík válaszolt, a folytatásban pedig már nem született több gól, így a Jets 4–1-re legyőzte az Oilerst, és simán elhozta a két pontot. Remek szériát tudhat magáénak a Winnipeg, a kanadai csapat ugyanis sorozatban ötödik győzelmét aratta, ennek köszönhetően pedig rájátszást érő helyen van.