Ray Allen máris meccset nyert a Miaminak

Vágólapra másolva!
2012.11.04. 09:10
null
Ray Allen (balra) ünnepel LeBron Jamesszel (Fotó: Reuters)
Címkék
Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA) tíz összecsapást rendeztek meg magyar idő szerint vasárnapra virradóra, s bizony szokás szerint rengeteg izgalmat és érdekességet kaptunk a világ legjobb játékosaitól, csapataitól. Volt kéthosszabbításos mérkőzés Indianában, szimpla túlóra Houstonban, egy, az utolsó másodpercben kétszer változó eredmény, 40 pontos teljesítmény Chris Boshtól és egy nem akármilyen végjáték, amelynek végére a nyáron szerződtetett Ray Allen tett pontot Miamiban, méghozzá egy négypontos(!) akcióval. Nézzük, hogyan alakultak az egyes találkozók!

Washington Wizards–Boston Celtics 86–89

Az elején már 17–2-re is vezetett a két fellépése után nyeretlenül érkező Celtics a fővárosban– ráadásul úgy, hogy az addigi egyetlen hazai találat a videós visszajátszások alapján még csak érvényes sem lehetett volna –, de a John Wall és Nené nélküli Wizards még időben feltámadt, és a negyedik negyed derekán már a vezetést is átvette a pályaválasztó! Ugyanakkor a 12 pontos, 12 gólpasszos produkciójával zsinórban huszonhatodszor(!) legalább 10 asszisztig eljutó Rondo és a 27 pontot szóró Pierce lerendezte a végjátékban a Washingtont, amelynek legjobbja a fiatal francia center, Kevin Seraphin (19 pont, 9-ből 8 mezőny, 7 lepattanó) volt ezen az estén.

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 21, Seraphin 19, Booker 11
A Celtics legjobb dobói: Pierce 27, Garnett 15, Rondo 12


Indiana Pacers–Sacramento Kings 106–98 – kétszeri hosszabbítás után

A 26 pontos Marcus Thornton a rendes játékidő végén és az első hosszabbítás utolsó pillanataiban is megmentette 3 egységnyi hátrányban a Sacramentót, de a második túlórában már csak 2 pontra volt képes a Kings kollektíven, így a 18 pontos, 18 lepattanós David West és a 16 pontos, 17 lepattanós dupla duplát szállító Paul George betolta a célba a Pacers szekerét. Danny Granger távollétében újabb nagyon szép csapatteljesítményt láthattunk Frank Vogel tanítványaitól, ráadásul most Gerald Green (17 pont) is nagyon összeszedte magát.

A Pacers legjobb dobói: G. Hill 18, Da. West 18, G. Green 17
A Kings legjobb dobói: M. Thornton 26, Cousins 21, T. Evans 14


Brooklyn Nets–Toronto Raptors 107–100

David Stern és az NBA új csapathelyszínt, illetve csarnokot avatott, de a nyitó negyedben 35 pontos szóró torontóiakat ez nem különösebben hatotta meg, igaz hosszútávon kijött, hogy melyik a minőségibb, jobb szerkezetű csapat, s a 27 egységig jutó Brook Lopez főszereplésével megnyerte első hivatalos meccsét a ligában a Brooklyn Nets, amely tavaly még New Jerseyben székelt. A 19 pontja mellé 9 gólpasszt is kiosztó Deron Williams szépen irányította a régi és az új társak egyvelegét, Joe Johnson 14 ponttal mutatkozott be brooklyni színekben, míg a vendégeket a 28-at szóró Kyle Lowry vitte a hátán, amíg tudta. Hiába viszont a győzelem a Nets oldalán, a gárda a találkozó végén bokasérülés miatt elvesztette egyik legjobbját, Gerald Wallace-t.

A Nets legjobb dobói: B. Lopez 27, Deron Williams 19, CJ Watson 15
A Raptors legjobb dobói: Lowry 28, DeRozan 25, Bargnani 13


Miami Heat–Denver Nuggets 119–116

Ezúttal nem a majdnem tripla duplázó (20 pont, 9 lepattanó, 11 gólpassz) LeBron James vagy a 14 egységig jutó Dwyane Wade volt a főszereplő Miamiban, hanem a 40 pontos Chris Bosh és a 23-at dobó Ray Allen. Az ex-bostoni triplakirály mínusz egynél, mikor úgy festett, hogy a másik oldalon Iguodala megnyeri a meccset a vendégeknek, akkor James kiosztásából a sarokból vert be egy hármast, ami közben a hihetetlenül bután védekező Brewer oda is ütött neki, így egy büntetővel toldotta meg az akciót, erre pedig Gallinari már nem tudott sikeres távolival válaszolni, így New York-i veresége után javított a bajnok, a Nuggets pedig három mérkőzés után is nyeretlen!

A Heat legjobb dobói: Bosh 40, R. Allen 23, L. James 20
A Nuggets legjobb dobói: Faried 22, Iguodala 22, A. Miller 17


Chicago Bulls–New Orleans Hornets 82–89

A minap agyrázkódást szenvedő Anthony Davis kihagyta a találkozót, így pedig Eric Gordon hiányával ötvözve teljesen esélytelennek látszott előzetesen a New Orleans, mégis nyert Chicagóban Monty Williams legénysége! A remekül irányító Vasquez mellet a 16 pontos, 7 lepattanós Robin Lopez újabb remeklése volt a kulcs, no meg az, hogy a Bulls hazai környezetben 33(!) százalékkal mezőnyözött és még a lepattanó-párharcot is elveszítette 44–41-re... A Derrick Rose-t még sokáig jegelő chicagóiaknak ez volt az első vereségük idén.

A Bulls legjobb dobói: Deng 19, N. Robinson 15, Belinelli 13
A Hornets legjobb dobói: Vasquez 18, R. Lopez 16, Jas. Smith 16


Houston Rockets–Portland Trail Blazers 85–95 – hosszabbítás után

Houstonban már két meccs után Harden-éráról beszéltek, de a texasi csapat saját csarnokában lejátszott első idei alapszakasz-meccsen végül hosszabbításban kapitulált a Rockets, ráadásul úgy, hogy a kulcspillanatban pont Harden kezéből pöckölte ki a labdát az a Wesley Matthews, aki pillanatokkal korábban egalizált egy triplával, így mehettek túlórázni a felek. A hosszabbításban már semmi sem jött össze a hazaiaknak, ezzel az Oscar Robertson nyomába eredő(!) újonc, Damian Lillard (20 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz) megint győzelemre kormányozta a Blazerst. Harden egyébként most is eljutott a szép ponttermésig (24 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), ám 24 mezőnykísérletéből csak 8 volt sikeres, továbbá 5 labdát is eladott. A vendégeknél a 27 pontos, 11 lepattanós dupla duplát felmutató LaMarcus Aldridge-ot is mindenképp ki kell emelnünk.

A Rockets legjobb dobói: Harden 24, Lin 13, Marc. Morris 13
A Blazers legjobb dobói: Aldridge 27, Lillard 20, Batum 17


Milwaukee Bucks–Cleveland Cavaliers 105–102

PLUSZ MÍNUSZ
A nap hőse: Ray Allen, aki 23 pontjával és 4 pontos akciójával markáns szerepet vállalt a Miami Heat Denver elleni győzelméből.
A nap lúzere: Corey Brewer, aki nem csak, hogy rossz megoldást választott védekezésben és elváltott a valaha élt legjobb tripladobóról, de még le is taglózta dobás közben, ezzel gyakorlatilag lehetetlen szituációba sodorva csapatát, a Denvert.

Nem sokan vártak volna igazán színvonalas mérkőzést a két keleti kiscsapattól, ám mégis a a játéknap egyik, ha nem a legjobb meccse volt ez. A végig szorosan alakuló derbi utolsó másodpercében kétszer is nagyot változott a helyzet, ugyanis előbb a 27 pontos, 7 gólpasszos Kyrie Irving egalizált egy szép ziccerrel, aztán a 13 pontos, 13 gólpasszos teljesítménnyel előrukkoló Brandon Jennings verte be a győztes triplát akkor, amikor már csak 0,7 szekunduma maradt arra a Milwaukee-nak, hogy a rendes játékidőben nyerje meg a találkozót. A 29 pontját 7-ből 6-os triplázással összehozó Mike Dunleavy és a 23-at szóró Monta Ellis mellett tehát mégis az assztiszt-karriercsúcsát beállító Jennings lett a hős, a Bucks pedig 2-0-ával rajtolt, amire nagyon régóta nem volt példa Milwaukee-ban. A clevelandieknél újra kiemelkedő volt a 20 pontos, 17 lepattanós Anderson Varejao is, de ez most nem segített Byron Scott csapatán.

A Bucks legjobb dobói: Dunleavy 29, Ellis 23, Sanders 17
A Cavaliers legjobb dobói: Irving 27, Varejao 20, Gee 18


Dallas Mavericks–Charlotte Bobcats 126–99

126 pontot dobott a Dirk Nowitzki nélkül, de már Chris Kamannel felálló Dallas, ami úgy véljük, tényleg mindent elmond idén is a Charlotte játékerejéről és szervezettségéről. A Bobcats vezére a 22-ig jutó Ramon Sessions volt, a második draftválasztott Michael Kidd-Gilchrist pedig már sokkal jobban produkált, mint bemutatkozásakor, 13 pontig, 5 lepattanóig és 5 labdaszerzésig jutott. A hazaiaknál a 10-ből 7 tripláját értékesítő OJ Mayo nagyon régen nem játszott annyira jól, mint most, de a 18 pontos, 10 gólpasszos Collison remek irányítójátéka is dicsérendő. Chris Kaman 16 ponttal tért vissza, s eddig úgy látszik, Rick Carlisle mesternek idén is nagy tervei vannak a Dallasszal, hiába írja le ezt a gárdát a szakértők többsége.

A Mavericks legjobb dobói: Mayo 30, D. Collison 18, V. Carter 18
A Bobcats legjobb dobói: Sessions 22, Mullens 16, Haywood 14


San Antonio Spurs–Utah Jazz 110–100

Úgy nézett ki, hogy a visszatérő Manu Ginóbilivel a soraiban pályára lépő Spurs már az első félidőben eldönti a Jazz elleni meccsét, de a harmadik negyedet 35-17-re hozta a vendég gárda, így egállal mehettek neki a csapatok a záró etapnak. Itt a 21-et szóró Danny Green és a remeklő Tony Parker (24 pont, 10 gólpassz) kosaraival csak lehajrázta riválisát a texasi alakulat és veretlen maradt. A vereség ellenére viszont ma is szépen látszott, hogy a Jazz nagyot húzott Mo Williams megszerzésével, a nem éppen produktív és eredményes szezonokon túllévő veterán hátvég ma 29 ponttal és 9 gólpasszal állt serege élére.

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 24, D. Green 21, Duncan 19
A Jazz legjobb dobói: Mo Williams 29, Millsap 17, Al Jefferson 16


Los Angeles Clippers–Golden State Warriors 100–104

A nap legellentmondásosabb végjátéka Los Angelesben volt, itt ugyanis a második félidőben végig csak az Andrew Bogut nélkül érkező Warriors után futó Clippers egyenlíthetett volna az utolsó pillanatokban, de kétpontos hátrányban Chris Paul ellen egy véleményes támadófaultot ítéltek, így az eredeti ítéletet törölték, mely szerint az irányító kosara után még büntetőzhetett is volna a hazai gárda, ám ehelyett Stephen Curry két büntetővel lezárta a meccset, s hatalmas skalpot gyűjtött be a rájátszásba igyekvő Golden State.

A Clippers legjobb dobói: Ja. Crawford 27, Paul 27, C. Butler 20
A Warriors legjobb dobói: Curry 23, Landry 23, K. Thompson 17

A JÁTÉKNAP TÍZ LEGSZEBB JELENETE
NBA
ALAPSZAKASZ, 5. JÁTÉKNAP
Washington Wizards–Boston Celtics 86–89
Indiana Pacers–Sacramento Kings 106–98 – kétszeri hosszabbítás után
Brooklyn Nets–Toronto Raptors 107–100
Miami Heat–Denver Nuggets 119–116
Chicago Bulls–New Orleans Hornets 82–89
Houston Rockets–Portland Trail Blazers 85–95 – hosszabbítás után
Milwaukee Bucks–Cleveland Cavaliers 105–102
Dallas Mavericks–Charlotte Bobcats 126–99
San Antonio Spurs–Utah Jazz 110–100
Los Angeles Clippers–Golden State Warriors110–114
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik