Torghelle-góllal verte meg a Videoton a Fradit

2013.04.28. 16:20
A ferencvárosiak nem tudták bevenni Bozsovics kapuját (Fotók: Veres Viktor)
Szerdán a Ferencváros a Ligakupa-döntőben 5–1-re lemosta a pályáról a Videotont, ráadásul Fehérváron, de a két csapat vasárnapi bajnokiját Torghelle Sándor találatával már a Vidi nyerte meg – Budapesten, a Puskás Ferenc Stadionban.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A vasárnapi bajnoki teljesen más mérkőzés lesz – vezette fel az újabb Ferencváros–Videoton mérkőzést José Gomes, a fehérváriak mestere, természetesen arra utalva, hogy a hétközben a Ligakupa-döntőben a zöld-fehérek 5–1-re lemosták ellenfelüket.

Noha akkoriban még nem találták fel ezt a sportágat, de már az ókori görögök is tudták, hogy minden találkozó más és más (Nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba, mondta a görög taktikus, Hérakleitosz), de az biztos, hogy bármennyire is tagadták, a szerdai eredmény bizony ott motoszkált a fejekben, egészen a kezdésig. Gomes nem titkolta, hogy győzni szeretnének a Puskás Ferenc Stadionban, ezért is változtatott csapatán Szolnoki Roland, Gyurcsó Ádám és Torghelle Sándor csatasorba állításával, Paulo Vinícius védelembe vezénylésével; kollégája, Ricardo Moniz pedig ugyanazt a legénységet küldte pályára, mint szerdán.

Hogy mennyire igaza volt Gomesnek, no és a görög bölcselőnek, azt Torghelle Sándor már a 45. másodpercben bebizonyította, mert Kovács István remek passza és Philipp Bönig tragikus helyezkedése után kilőtte a jobb alsót az ötös elől. Villámkezdés Vidi-módra: 0–1!

A kapott gól után nagy erőkkel kezdett támadni a Ferencváros, előbb Stanley Aborah, majd Muhamed Besic lőtt kapura kissé pontatlanul, illetve erőtlenül. Igazi ziccer a 13. percben alakult ki a hazaiak előtt, de Aborah három lépésről a kapu mellé fejelt, majd nem sokkal később Mladen Bozsovics sokadik rossz kimozdulása után mentett a gólvonalról Álvaro Brachi, Somália belsőzése után.

1995, Jagodics Zoltán

Középen vezetett kontrákra apellált ekkoriban a Videoton, de támaszkodhatott Juhász Roland légi fölényére is: az Anderlechttől hazatért védő előbb a gólra éhes Böde Dánielt szerelte saját kapuja előtt, egy szöglet után pedig kis híján a jobb felsőbe bólintott, immáron a másik oldalon. Ezt követően visszább vettek a tempóból a csapatok, a helyzetek hiányát keménységgel pótolták a felek. A félidő hajrájáig kellett várnunk a következő érdekes jelenetekig, ekkor Leonardo készített elő szépen Bödének, aki öt méterről, futtából a kapu fölé emelt, majd a brazil szélső törte el csúnyán a labdát, pedig már csak a Bozsoviccsal állt szemben.

Moniz a szünetben Vladan Csukics helyére a szintén egykori kecskeméti Alekszandar Alempijevicset küldte pályára, aki a védelem jobb oldalán kapott szerepet, ahonnan Somália ment egy sorral előrébb. Gyömbér Gábor pedig egy szögletnél cselekedett hasonlóképpen: ballal kapura kanalazhatott egy lecsorgó labdát, de az éppen Bozsovics ölében landolt.

Gomes is érezte, hogy halódik csapata támadójátéka, ezért Arturo Álvarezt Paraibával váltotta az 59. percben. Jó iramban folytatódott a mérkőzés, nem kímélték magukat és egymást a játékosok, a hangulatnak pedig jót tett, hogy a szurkolótáborok sem lazsáltak (nagyjából tízezren izgulhatták végig a helyszínen a bajnokit).

Jó negyedóra múlva érkezett a következő helyzet (Gyurcsó lőtte a kapu fölé Kovács begurítását), majd Torghelle helyére Nikolics Nemanja, aki nem sokat várt első lövésével, de Jova Levente kitornázta a léc alól a klasszikusan Marco van Basten-módra megküldött labdát.

A hajrá végén Jenner tekert egy szabadrúgást a jobb sarok mellé, ezzel ellőtte utolsó puskaporát is a zöld-fehér alakulat, miközben a másik oldalon a csereember Stopira kihagyta a kihagyhatatlant. A legvégére Julian Jenner kiharcolt magának egy piros lapot Paraiba megtaposásáért, a maradék esélyt is elvéve csapatától...

A bajnokság más tészta, igaza lett Gomes mesternek, ahogyan a rómaiak is mondták: Ma nekem, holnap neked!

A Videoton ezzel a három ponttal a tabella második helyére ugrott, megelőzve az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó MTK-t, a Ferencváros pedig – elszalasztva a felzárkózási lehetőséget – maradt az ötödik helyen.

Torghelle Sándor: Nem figyeljük a Győrt, csak egy kicsit

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

FERENCVÁROS–VIDEOTON 0–1(Torghelle 1.)

NYILATKOZATOK

„Sajnos, ismét elkövettük a hagyományos hibánkat a mérkőzés elején, ezért nagy árat fizettünk, kár érte – mondta a ferencvárosiak trénere, Ricardo Moniz a mérkőzést közvetítő m1-nek. – Elég lehetőségünk volt az első félidőben, ahhoz is elég, hogy eldöntsük a találkozót: Leo a kapussal állt szemben, Daninak az üres kapuba kellett volna betalálnia, Aborah a hosszú oldalon maradt. Megvoltak tehát a lehetőségeink, csak sajnos nem tudunk élni velük.”

„Sikerült rögtön a mérkőzés elején gólt szereznünk, utána még volt öt-hat, elég nagy lehetőségünk, amiből gólt szerezhettünk volna – nyilatkozta José Gomes, a Videoton mestere. – A Ferencvárosnak egy igazán nagy helyzete volt, meg egy lepattanó utáni, de abból sem sikerült betalálnia. Bátran, jó felfogásban játszottunk, ez a mérkőzés számunkra az előző találkozót követően arról szólt, hogy megmutassuk az igazi arcunkat, a valós karakterünket. Ez pedig az, hogy bátran játszunk. A mai napon ezt a játékosok sikerrel hajtották végre. Most természetesen a szurkolókkal együtt ünnepelnek, de az élet megy tovább, még van hátra egy hónap a bajnokságból, és nagyon jó csapatokkal találkozunk még, bár ezúttal is a magyar bajnokság egyik legjobbjával mérkőzhettünk meg.”