Honvéd-siker Pécsen, Lanzafamét a csapattárs Martínezről állították ki

2013.04.28. 18:25
Egy kiállítás képei (Fotó: Török Attila, montázs)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a Budapest Honvéd 3–0-s sikert aratott a Pécs otthonában. A kispestiek tíz emberrel fejezték be a meccset, Davide Lanzafame ugyanis a két gólt szerző Leandro Martínezzel való kakaskodása miatt piros lapot kapott, pedig mindketten a Honvédot erősítik...

Nem mondhatni, hogy eszeveszett iramban kezdődött volna a PMFC–Honvéd bajnoki április napsütéses utolsó vasárnapján. Gyakorlatilag az első negyedórában nem is történt sok említésre méltó történés. Bezzeg utána!

A 20. percben szinte a semmiből gólt szerzett a vendég Kispest. Ivan Lovric jobb oldali beadását úgy tűnt, Lantos Levente kifejeli, de a pécsi csapatkapitány rosszul kalkulálta ki a labda ívét, így az az olasz Davide Lazanfaméhoz került, aki nem hagyott ki egy ekkora lehetőséget és senkitől sem zavartatva Dibusz Dénes kapujába helyezett. 0–1

Bő öt perccel később jöhetett volna a pécsiek válasza. De csak jöhetett volna... A Souleymane Tandia kezezése miatt megítélt büntetőt ugyanis Kemenes Szabolcs bravúrral védte! Wittrédi Dávid lövése pedig nem tűnt rossznak...

Aztán ez a hirtelen jött fellángolás ismét alábbhagyott néhány percre, majd nem sokkal a lefújás előtt Miroszlav Grumics kapott kiváló átadást középen Nagy Olivértól, de két kispesti védő szorításában nem tudott elég erőt tenni a lövésébe.

Még a 37. percben a gólszerző Lanzafame kissé indokolatlanul már az idővel játszott egy szöglet elvégzése előtt, amiért Solymosi Péter játékvezető sárga lappal jutalmazta. Az olasz támadó így öt sárgája miatt nem léphet pályára a következő fordulóban.

A szünet előtt még Vécsei Bálintnak volt egy szép helyzete, többre viszont nem futotta már a csapatok erejéből.

A második félidő heves pécsi rohamokkal indult, majd aztán valami elképesztően hihetetlen jelenetsor következett a másik kapu előtt!

Történt, hogy Leandro Martínez Eke Uzoma szorításában elesett a tizenhatoson belül, Solymosi pedig a meccs során már másodszor ítélt bünetőt. Igen ám, de Martínez és Lanzafame összeveszett azon, ki végezze el a tizenegyest! Olyannyira, hogy Solymosi előbb Martíneznek adott sárgát időhúzás gyanánt, majd az argentin származású olasszal még mindig kakaskodó Lanzafaménak is kiosztott egyet. Utóbbi így mehetett zuhanyozni, előtte viszont gúnyosan megtapsolta csapattársát. Nem mindennapi, komikus jelenetnek lehettünk szemtanúi!

A büntetőt végül Martínez higgadtan belőtte, de ezt Lanzafame már nem láthatta testközelből. 0–2

Az emberelőnyben lévő Pécs viszont nem élt azonnal a lehetőséggel, a Honvéd pedig ezt nyomban kihasználta. Egy előrevágott labdával Martínez iramodott meg, jobbal pedig hatalmas gólt vágott a rövid felsőbe! 0–3

Aztán jött az újabb hideg zuhany! Szó szerint, a pécsi pálya locsolói ugyanis váratlanul beindultak, s majd egy percen át végezték dolgukat.

A hajrá ismét közepes iramú játékot hozott, a PMFC játékosain nem nagyon látszott, hogy hittek volna a feltámadásban – még emberelőnyben sem. A Honvéd tehát 3–0-ra nyert, de nem akármilyen komikus szituációval fűszerezve.

Összefoglaló

Rossi mindent magára vállal

NB I

25. FORDULÓ
Pécsi MFC–Budapest Honvéd 0–3 (Lanzafame 20., Martínez 51., 57. – az elsőt 11-esből)
NYILATKOZATOK

„Igazából én követtem el a legnagyobb hibát, hiszen a mérkőzés előtt nem jelöltem ki a büntetőrúgókat. Ettől függetlenül ennek nem lett volna szabad megtörténnie a pályán, a játékosok is hibáztak, de a felelősség az enyém – tompította a fegyelmezetlenséget Marco Rossi, a kispestiek olasz szakvezetője a mérkőzést közvetítő Sport tévének, a várható szankciókkal kapcsolatban azonban óvatosan nyilatkozott. – Nekünk minden játékos nagyon fontos, nem tehetjük meg, hogy mindkettőt, de akár csak az egyiküket is kitegyük a keretből. Ami történt megtörtént, nagy baj nem lett belőle, majd levonjuk a megfelelő következtetéseket, és megoldjuk házon belül.”

A kispestiek vezetőedzője elmondta még: vannak ilyen mérkőzések, amelyen az egyik félidőben minden helyzetet kihagynak, a másikban viszont átlag feletti százalékkal használják ki a lehetőségeiket.

„Az első félidőben az nem tetszett a játékunkban, hogy teljes létszámnál is túlságosan defenzívek voltunk, támadóink nem jól csinálták a letámadást, én nem ezt kértem tőlük. Amikor már létszámhátrányba kerültünk, akkor alkalmazkodnunk kellett a szituációhoz, ez most bejött, örülünk a győzelemnek.”

„Rettentő rosszul játszottunk, mentálisan sem úgy álltunk a mérkőzéshez, ahogy kellett volna, ma ez egy ilyen nap volt, nagyon csúnya vereséget szenvedtünk – mondta Lőrincz Emil, a pécsiek irányítója. – Nagyon szégyellem magam, a játékosokkal el kell beszélgetnünk, hiszen mentálisan és taktikailag is olyan hibákat követtek el, ami ehhez a vereséghez vezetett. Minden játékosunk magasan a tudása alatt teljesített, hozzáállásban mindenképpen mást vártam.”