A Loki Coulibaly triplájával küldte haza a Siófokot

2013.04.27. 18:26
Adamo Coulibaly az első gólját fejjel szerezte <br />(Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 25. fordulójának szombati záró mérkőzésén a Debrecen hazai pályán magabiztos teljesítményt nyújtva 4–1-re legyőzte a kiesés elől menekülni próbáló Siófokot, amely továbbra is nyeretlen vendégként ebben a szezonban. Adamo Coulibaly mesterhármasig jutott, ezzel megelőzte a góllövőlista élén álló Böde Dánielt.

A DVSC legutóbbi tizenhárom bajnokijából nyolcat elveszített, ezúttal a kiesés elől menekülő Siófok ellen lépett pályára Kondás Elemér együttese. A vezetést már nagyon korán, a 2. percben megszerezte a Debrecen: Czvitkovics Péter iramodott meg a jobb oldalon, középre adását Ibrahima Sidibe belsőzte a kapuba hat méterről. 1–0

A gólt követően is a hazaiak maradtak támadásban, a 25. percben pedig hihetetlen körülmények között duplázták meg előnyüket: a Coulibaly, Sidibe páros kétszer is könnyedén gólt szerezhetett volna, majd az első gól szerzője passzolt Ferenczi János elé, aki három méterről nem tudott a teljesen üres kapuba helyezni, a jobb oldali kapufát találta el. Ferenczi – becsületére legyen mondva – azonnal összeszedte a labdát, majd középre ívelt, Coulibaly pedig szép mozdulattal a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 2–0

A Loki ezután még jobban visszavett a saját tempójából, de így is könnyedén szerzett újabb gólt a félidő hajrájában. Czvitkovics Péter indította Coulibalyt, aki lerázta magáról Tímár Krisztiánt, majd 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 3–0

A második félidőt is a Debrecen kezdte aktívabban, aminek az lett a következménye, hogy az 53. percben Coulibaly megszerezte harmadik gólját is. Ferenczi bal oldali beadását követően a szünetben beállt Nyári Tibort előzte meg a francia csatár az ötösnél, és a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. Ez volt Coulibaly 15. találata a szezonban, amivel megelőzte Böde Dánielt a góllövőlista élén. 4–0

A Siófoknak legalább a szépítés összejött, Jusuf Dajic közeli lövését követően a labda a bal oldali kapufáról Verpecz István fejére pattant, onnan a hazai kapuba jutott. Öngól. 4–1 (Megjegyzés: a játékvezetői jegyzőkönyvben Dajic neve szerepel gólszerzőként.)

A mérkőzés hajrájában megint a Debrecen került közelebb ahhoz, hogy újabb gólokat szerezzen, Kulcsár Tamás emelésénél Tímár mentett a gólvonal előtt, majd Korhut Mihály találta el a kapufát.

Ezzel a vereséggel a Siófok továbbra is nyeretlen idegenben ebben a szezonban.

EDZŐI GYORSÉRTÉKELÉSEK A SPORT TELEVÍZIÓ MIKROFONJA ELŐTT

Kondás Elemér (DVSC-Teva): – A Siófokkal mindig számolni kell, nagyon veszélyes csapat, az előző két mérkőzését megnyerte, mi pedig mindig nehéz meccset játszunk ellene. Most nagyon jól kezdett a csapat, rögtön gólt szereztünk, aztán jött a második és a harmadik találat is. Nagyon szép gólokat lőttünk, rengeteget dolgoztak a srácok, nagyon jól játszottak, lehetett volna a végén több is. Tudtuk, hogy Melczer nagyon jól rúgja a szögleteket, szabadrúgásokat, az utóbbi időben Tímár jól érkezett rájuk, ezekre a szituációkra fokozottan figyeltünk, és egy kivétellel megoldottuk őket. A játékosok sokszor nagyon szép támadásokat vezettek, úgymond szép befejezések voltak, lőttünk megint néhány kapufát, de szerencsére most gólokat is. Ma már több labdarúgónk is jó teljesítményt nyújtott, bízunk benne, hogy ez ad egy lökést a csapatnak. A jövő héten természetesen a Diósgyőrből is felkészülünk kellőképpen, és szeretnénk ott is eredményesek lenni.

Horváth Károly (Siófok): – Azt mondják, hogy egy góllal is lehet nyerni. Csak éppen nem a mai mérkőzésen. Az első félidőben olyan elemi hibákat követtünk el, amilyeneket nemcsak a mi csapatunk, hanem semmilyen más csapat sem bírna el. Az első félidőben több játékos megadta magát, ezért a második félidőben csak azt kértem, a becsületükért játszanak. Így sikerült ikszre hozni (a második félidőt), bár szerencse is kellett hozzá, mert a Debrecennek sokkal több helyzete volt, és teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Csak a második félidővel, a hozzáállással vagyok elégedett, a játékkal abszolúte nem. Minket pontok tartanának életben, de ilyen egyéni hibákat az első osztályban nem lehet elkövetni. A második félidőben már sokkal összeszedettebbek voltunk, sokkal jobban egymásért mentek a játékosok, érthetetlen, hogy az elején miért nem így történt.