Háromgólos hátrányból fordítva nyert a Paks az ETO-parkban

2013.04.26. 18:55
A labdarúgó NB I listavezetője, a Győri ETO hazai pályán háromgólos előnyt elherdálva 4–3-ra kikapott a Pakstól a 25. forduló péntek esti mérkőzésén.

Völgyi Dániel szerezte a mérkőzés első gólját (Fotók: Mirkó István)

NB I
25. FORDULÓ
Győri ETO–MVM Paks 3–4 (Völgyi 9., Strestík 30., Kamber 39., ill. Bartha 55., Lázok 57., Eppel 78., Könyves 90.)

A Győr a legutóbbi négy tétmérkőzéséből csupán egyet tudott megnyerni, ráadásul kedden elvesztette 22 mérkőzés óta tartó veretlenségét a bajnokságban Kecskeméten. Nem meglepő tehát, hogy az ETO ragadta magához a kezdeményezést, és a kilencedik percben már meg is szerezte a vezetést: Völgyi Dániel lőtt ballal kapura 18 méterről, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki. Csernyánszki Norbert alaposan benne volt ebben a gólban, finoman szólva sem volt védhetetlen a védő lövése. 1–0

Szabó Zsolt figyeli Tomiszlav Szivics technikai bemutatóját
Pár perccel később hatalmas egyenlítési lehetőség adódott a Paks előtt, Takács Ákos hibáját követően Heffler Norbert törhetett kapura, de 12 méterről Szasa Sztevanovicsba lőtt ahelyett, hogy az üresen érkező Tököli Attilához passzolt volna. Tomiszlav Szivics néhány perccel később le is cserélte Hefflert, ezzel jelezve neki, hogy mennyire is volt megelégedve a megoldásával...

Maradt támadásban a Paks, Heffler helyzetét követően Tököli lőhetett volna gólt, de neki sem sikerült bevennie a Győr kapuját. Mindez a 30. percben bosszulta meg önmagát, Nikola Trajkovics lapos beadását követően Marek Strestík lőtt a jobb alsó sarokba öt méterről. 2–0

Újabb kilenc perc elteltével pedig már jött is az újabb hazai találat, Völgyi bal oldali szögletét követően Djordje Kamber fejelt tíz méterről a jobb alsó sarokba. 3–0

A Győr az első félidőben tulajdonképpen minden adódó lehetőségéből gólt szerzett, míg a Paks két hatalmas ziccert is kihasználatlanul hagyott.

A második félidőben megtáltosodott a vendégcsapat, hiszen két perc alatt két gólt szerzett Tomiszlav Szivics együttese! Az 55. percben Éger László indítása után Bartha László lőtte ki a jobb felső sarkot Sztevanovics hathatós segítségével (3–1), majd Tököli indítását követően Lázok János emelte a kapus feje fölött a kapu közepébe a labdát (3–2).

Ezután mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a 78. percben aztán szinte a semmiből egalizált a Paks: Heffler Tibor jobb oldali beadásából Eppel Márton lőtt a jobb alsó sarokba félfordulatból. 3–3

Eppel Márton góljánál még csak az egyenlítésnek örültek a paksiak

Maradt azonban még újabb csattanó a mérkőzés végére: a 90. percben Könyves Norbert tekert nagyszerű mozdulattal a bal felső sarokba 16 méterről, ezzel megszerezve a győzelmet a vendégeknek. 3–4

A Paks először tudott NB I-es bajnokit nyerni a Győr vendégeként, míg Pintér Attila együttese immár négy bajnoki találkozó óta nyeretlen.

A Sport Tv interjúi

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK A SPORT TELEVÍZIÓ KAMERÁJA ELŐTT

Pintér Attila (Győri ETO): – Nem tudom, hogy mi történhetett, nagyon nagy hibákat csináltunk a góloknál. Tényleg nagyon nehéz bármit mondani, hiszen egy megnyert meccs volt, jól játszott a csapat, nem volt benne, hogy a Paks ki tud egyenlíteni. Ilyen hibákat nem lehet csinálni, és most már meccsről meccsre csináljuk... Nem szabad, ezeket el kell dobni. Játékban az első félidőben mindent megoldottunk, a másodikban is mentek, csinálták, voltak lehetőségeink is, de ilyen hibákat nem szabad elkövetni. Hogy a lövő játékost nem blokkoljuk, nem is értem... (A szünetben) direkt kértem, hogy ne essünk abba a hibába, hogy könnyelműen vesszük a mérkőzést. Két nagy gólt is rúgott az ellenfél, de úgy érzem, két olyan hibát is elkövettünk, amiből lejöttek belőlünk, mi meg nem csináltunk taktikai faultot. Nem szeretnék másról véleményt mondani, de azért van más körülmény is, azt gondolom.

Tomiszlav Szivics (Paksi FC): – Hála istennek megszakadt! (Szivics és a Paks győri nyeretlenségi sorozata – A szerk.) Az első félidőben nagyon jól játszottunk, és akkor kaptunk gólt, amikor nem kellett volna. Egy–nullánál nekünk volt ziccerünk, muszáj lett volna passzolni Heffler Norbinak a Tökölihez, akkor egy–egy lett volna. Úgy kaptunk három gólt, hogy nem mindennapos, általános iskolai hibákat követtünk el. És akkor bementünk az öltözőbe, és dicsértem a fiúkat, ők meg nézték, mi van velem. De én tényleg úgy éreztem. A fociban előfordul olyan, velünk már nem is először, hogy jól játszunk, és akkor kapunk gólokat, amikor nekünk kellene szerezni. Ebből egyszer csak ki kellett mászni. Mind a három csere gólt szerzett, és a csapat megmutatta, hogy van karaktere: három–nulla után felállni és győzni a listavezető ellen, az nem mindennapos dolog. Gratulálok a csapatomnak, a Győrnek pedig gratulálok a bajnoki címhez. Néztem a Győrt a Videoton és a Kecskemét ellen, azt gondolom, jól feltérképeztük, és adtunk egy komoly taktikai választ, amely hála istennek bejött. Három–nullánál sem panaszkodtam, csak az a kis minőség hiányzott, hogy feltegyük a pontot az i-re. Dolgozni fogunk, rajta leszünk azon, hogy ezt is kijavítsuk.

Heffler Norbert korai lecseréléséről Szivics elmondta: nem az említett ziccernél elkövetett hibája miatt cserélte le játékosát, hanem azért, „mert túl könnyen kiesett, nem volt meccsben", sokszor labdát veszített. „Egyszerre tíz emberrel kell játszani, nem bírok héttel-nyolccal" – tette hozzá az edző.