A Kaposvár tíz emberrel is legyűrte a Haladást

2013.04.27. 15:55
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a Kaposvár 3–2-re legyőzte a Haladást hazai pályán. A Rákóczi a 29. percben emberhátrányba került Pedro kiállítása miatt, de így is sikerült begyűjtenie a három pontot.

A Kaposvár nagyot küzdött, tíz emberrel is legyőzte a Haladást (Fotó: Török Attila)

A Kaposvár legutóbbi két bajnoki találkozóját elveszítette, így érthető módon most szeretett volna legalább egy pontot begyűjteni Prukner László együttese. A mérkőzés első húsz perce kiegyenlített játékot hozott, bár a Haladás közel járt a gólhoz a 14. percben, azonban Iszlai Bence átadásáról Andorka Péter centiméterekkel lemaradt a kapu torkában.

Tovább nehezítette a hazaiak dolgát, hogy a 29. percben emberhátrányba kerültek, Pedro buktatta Iszlait, amiért megkapta a második sárga lapját. Az első figyelmeztetést még a 16. percben szedte össze a brazil légiós, akkor Radó Andrást rúgta fel.

Négy perccel később mégis a Kaposvár szerezte meg a vezetést! Nikola Safaric jobb oldali szögletét követően Hegedűs Dávid fejelt kapura nyolc méterről, a labda a jobb oldali kapufát is érintve került Rózsa Dániel kapujába. 1–0

A félidő hajrája igazi őrületet hozott: a hosszabbítás első percében Andorka Péter egyenlített Okuka hatalmas hibáját kihasználva (1–1), majd Oláh Lóránt lőtte ki félmagasan a kapu bal oldalát 15 méterről Bojan Pavlovics átadását követően (2–1).

A második játékrész elején Radó kis híján megint egyenlített, 17 méterről leadott lövése centiméterekkel kerülte el Lubos Hajdúch kapujának bal oldalát.

Gólt azonban nem a Haladás, hanem a Kaposvár szerzett! Az 59. percben Balázs Benjámin ugratta ki Safaricot, akit Devecseri Szilárd buktatott az ötösnél. A megítélt tizenegyest Oláh rúgta be a kapu jobb oldalába. 3–1

A 91. percben Ugrai Roland megint faragott a két csapat közötti különbségen, 12 méterről lőtt a kapu közepébe Hajdúch lábai között (3–2). A hátralévő két percben azonban nem tudott újabb gólt szerezni a Haladás, így a Rákóczi tíz emberrel is nyert.

NB I
25. FORDULÓ
Kaposvári Rákóczi–Szombathelyi Haladás 3–2 (Hegedűs D. 33., Oláh L. 45+2., 60. – a másodikat
11-esből, ill. Andorka 45+1., Ugrai 90.)