Az Eger ellen folytatta a menetelést a KTE

2013.04.26. 16:56
Horváth Ferenc (balra) is kivette a részét Rajczi Péter góljának megünnepléséből (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a hetedik helyen álló KTE-Phoenix Mecano a sereghajtó Eger csapatát fogadta. A hazaiak Szavo Rakovics öngóljával már a 6. percben megszerezték a vezetést, majd a 22. percben Mohl Dávid, a 26.-ban pedig Rajczi Péter is a kapuba talált. A félidő vége előtt aztán a csereként beállt Zvara Dávid szépített, s a vendégek a második félidőben sokat tettek az újabb gól megszerzéséért, az eredmény végül nem változott. A kecskemétiek öt meccs veretlenek, s ebből négyet meg is nyertek.

Az egy dolog, hogy a két csapat között kilenc hely van a tabellán, és hogy a kecskemétiek legutóbb éppen a bajnokságban toronymagasan vezető Győrt küldték haza egy ötössel. De ráadásul a héten az egri önkormányzat bejelentette, hogy nem támogatja tovább a csapatot, sőt a klubnak a stadionból is ki kell költöznie.

Ilyen előjelekkel várták a vendégek a kecskeméti találkozót, amely után nem is csoda, hogy a lilák már a hatodik percben vezetést szereztek – egy öngóllal. Marko Vukaszovics jobb oldali beadása után ugyan a labda elsuhant a lábak között, egészen a hosszú oldalon álló Szavo Rakovicsig, akinek a lábáról a saját kapujába pattant (1–0).

Szegény embert még az ág is húzza: három perccel később a vendégeknek cserélniük kellett, sérülés miatt Balog Zsolt helyére Zvara Dávid állt, igaz, ennek a későbbiek során még volt jelentősége. A hazaiak továbbra is támadásban maradtak, s Mohl Dávid lövése, majd Mogyorósi József fejese után előbbi szerezte meg a KTE második gólját. Ezúttal is Rakovics volt a negatív főhős, aki előbb felfejelt a levegőbe egy előre vágott labdát, erre csapott le Mohl, aki aztán egy csellel el is fektette a védőt, majd kilenc méterről, jobbal kilőtte a kapu jobb alsó sarkát (2–0).

Négy perccel később aztán jött az újabb hazai gól, ekkor Rafael Burgos ugratta ki Rajczi Pétert, aki egy védő szorításából, az ötös jobb oldali csücskétől, jobbal, Sztankó Gábor kapus lábai között lőtt a kapu közepébe (3–0).

Csak ez után kezdtek el éledezni a vendégek (vagy a hazaiak vettek vissza háromgólos előnyük tudatában), hiszen előbb Németh Norbert lövését kellett szögletre öklöznie Antal Botondnak, majd a csereként beállt Zvara szerzett labdát középen, egy kicsit még vezetgette, majd 18 méterről, jobbal a kapu bal alsó sarkába lőtt (3–1).

A félidőt aztán Burgos lövése, Rajczi fejese és Rakovics cseréje zárta le. A második játékrész elején aztán még egyszer megrázta magát a vendégcsapat, s előbb Németh Norbert, majd Zvara Dávid vétette el nem sokkal a kaput. Nem csoda, hogy Horváth Ferenc vezetőedző is lépett, s tíz perc után kettőt is cserélt.

A játék képén azonban ez nem sokat változtatott, nem sokkal később ugyanis egy támadáson belül kétszer is védenie kellett Antal Botondnak: előbb Albert Ádám, majd Horváth Zoltán lövésénél. Nem csoda, hogy a hazai szurkolók egyre inkább hangot adtak nemtetszésüknek csapatuk második félidőbeli visszafogottabb játéka miatt.

Idővel persze aztán az egriek is elfáradtak, bár így is akadt egy-egy szép Farkas Ádám, Zvara és Vladimir Buacs lövés, de aztán a túloldalon előbb Pekár László, majd Rajczi, végül Javier Diaz lövését kellett fognia Sztankónak.

Hogy ez volt-e az egriek utolsó meccse az élvonalban – mert ezt is rebesgetik –, azt most még nem lehet tudni, de a gyenge kezdés után végül emelt fővel bandukolhattak le a pályáról a meccs végén. A kecskemétiek viszont az újabb három pontnak köszönhetően az ötödik helyre léptek előre a tabellán.

Horváth Ferenc (a Kecskemét vezetőedzője):
– Olyan győzelem volt, mint a Chokito: ronda és finom. Hét nap alatt három meccset hátszottunk, így úgy gondolom, a harminc fokos hőségben belefér egy gyengébb félidő. A játékosok mindent megtettek, nem volt annyira szép a játék, de ez a győzelem értékéből semmit nem von le. A Győr elleni mérkőzés nagyon sokat kivett a srácokból, maximálisan elégedett vagyok.
Mészáros Ferenc (az Eger vezetőedzője):
– A második félidőben nagyon sok lehetőséget hagytunk ki. Ha Németh Norbert három egynél belövi a helyzetét, akkor még bármi lehetett volna. Nagyon sok játékosunkat kellett nélkülöznünk, hárman nem is a valódi posztjukon játszottak, így megemelem a kalapom a labdarúgók előtt, főleg a második félidőben nyújtott teljesítményük miatt. Már két hónapja együtt dolgozom a srácokkal, és úgy érzem, kezdik átvenni azt a mentalitást, amit én képviselek. Soha nem adjuk fel.

NB I
25. FORDULÓ

KTE-Phoenix Mecano–Egri FC 3–1 (Rakovics 6. – öngól, Mohl 22., Rajczi 26., ill. Zvara 34.)

ÉRDEKESSÉGEK A MECCS ELŐTT

♦ Az előző fordulóban az Eger megszakította a magyar bajnoki szezon legrosszabb szériáját: 15 forduló után nyert ismét. A Kecskemét a legjobb sorozatnak vetett véget: 5–2-re legyőzte a 22 bajnoki meccsen át veretlen Győri ETO-t.

♦ Az egriek ebben a szezonban még nem nyertek meg egymás után két bajnokit. Egymást követő meccseket is csak egyszer, a Ligakupában a DVSC és a Győri ETO ellen.

♦ A Kecskeméten kívül ebben a szezonban a Kaposvár tört meg nagy veretlenségi szériát (a Debrecenét) – a Rákóczi a bravúrt követő bajnokin kikapott. Mi vár a Kecskemétre?

♦ A legutóbbi négy bajnoki idényben a 24. forduló után kieső helyen álló csapatok mindig ki is estek. Rossz hír az Egernek...

♦ A Kecskemét négy meccse veretlen, hármat meg is nyert ezek közül. Ennél hosszabb – ötös – veretlenségi sorozata csak egyszer volt az idényben a lila-fehéreknek. Négynél hosszabb „élő” veretlenségi szériával a KTE mellett a Honvéd büszkélkedhet – ez a két sorozat most a legjobb az NB I-ben.

♦ Az Eger a szezonban eddig egyszer, Pakson tudott idegenbeli bajnokit nyerni. A nyeretlenségi sorozat vendégként azóta nyolc meccset számlál, a nyolc találkozón az egriek csak kétszer tudtak gólt szerezni.