nemzetisport.hu 2016.01.27 16:54 Frissítve: 2016.01.28 01:59

Felkészülés: emberelőnyben ikszelt a Videoton

A labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton 2–2-es döntetlent játszott az NK Mariborral felkészülési mérkőzésen a szlovén ellenfél otthonában. A Haladás 1–0-ra nyert Belekben, a Honvéd 4–2-re legyőzte a III. Kerületi TVE-t.

Kovács István és Feczesin Róbert is betalált, de a Vidi nem nyert (Fotó: vidi.hu)

MARIBOR–VIDEOTON

A Maribor a szünetben 1–0-ra vezetett, ám a második félidőben emberhátrányban játszott, mert a 42. percben a szlovének egyik játékosa piros lapot kapott a Feczesin Róberttel szemben elkövetett szabálytalanság miatt.

A Vidi a fordulás után tíz perc alatt fordított, Feczesin fejjel, Kovács István tizenegyesből volt eredményes, de a Maribor emberhátrányban egyenlített a 65. percben.

FELKÉSZÜLÉS
NK MARIBOR (SZLOVÉN)–VIDEOTON 2–2 (1–0)

Videoton: Kovácsik – Nego (Szolnoki, 62.), Juhász R. (Lang, 48.), Vinícius, Stopira (Fejes, 62.) – Pátkai (Heffler T., 21.), Simon Á. (Pölöskei Zs., 62.) – Géresi (Paudits, 68.), Kovács I. (Soumah, 77.), Suljic (Haraszti, 36.) – Feczesin (Tischler, 62.)
Gólszerző: Mendy (27.), Marcos Tavares (65.), ill. Feczesin (46.), Kovács I. (53. – 11-esből)
Forrás: vidi.hu

A VIDEOTON TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete
:
január 4.
Külföldi edzőtábor: Spanyolország (Oliva), január 13–22.; Ausztria (Bad Radkersburg), január 26–29.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 15., Spanyolország: A Spanyol Játékosok Szövetségének csapata–Videoton 0–1 (Nego)
Január 17., Spanyolország: Union Berlin (német II.)–Videoton 0–1 (Feczesin)
Január 19., Spanyolország: Kaiserslautern (német II.)–Videoton 0–0
Január 21., Spanyolország: Elche (spanyol II.)–Videoton 2–0
Január 27., Maribor: NK Maribor (szlovén)–Videoton 2–2 (Feczesin, Kovács I.)
Január 30., 12.00: Videoton–DVSC
Január 30., 14.00: Videoton–DVSC
Február 3., 11.00: Videoton–Siófok

VOLUNTARI–HALADÁS

A Törökországban edzőtáborozó szombathelyiek győztes gólját Gaál Bálint szerezte Németh Márió szöglete után.

FELKÉSZÜLÉS
FC VOLUNTARI (román)–HALADÁS 0–1 (0–0)

Haladás: Király G. – Angyal (Schimmer, 67.), S. Wils, Jagodics (Bosnjak, a szünetben), Jánvári – T. Wils (Savanovic, 67.), Iszlai (Nagy P., 67.), Németh M. (Szőke, 55.) – Gaál (Medgyes, 55.), Williams (Ugrai, 55.), Halmosi (Popin, 67.).
Gólszerző: Gaál (48.)
Forrás: nyugat.hu

A HALADÁS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor: Horvátország (Pula), január 11–16.; Törökország (Side), január 22–31.
Január 16., Ankaran: Ankaran Hrvatini (szlovén II.)–Haladás 0–2 (Popin 2)
Január 20.: Haladás–Ajka 6–1 (Ugrai 2, Iszlai – 11-esből, Németh M., Kaufmann, Petró)
Január 24., Side: Zaglebie Lubin (lengyel)–Haladás 2–0
Január 27., Belek: Voluntari (román)–Haladás 0–1 (Gaál)
Január 29., 14.00, Törökország: LASK Linz (osztrák II.)–Haladás

BUDAPEST HONVÉD–III. KERÜLETI TVE

A Bp. Honvéd 4–2-re legyőzte a harmadosztályú III. Kerületi TVE-t a két csapat szerda kora délutáni felkészülési találkozóján.

A Bp. Honvéd Facebook-oldalának beszámolója szerint Holender Filip szép ellentámadás végén szerezte meg a vezetést a 10. percben. Az óbudaiak friss szerzeménye, a Vasastól igazolt Kenesei Krisztián szabadrúgásból egyenlített, ám a szünetben már megint a Honvéd vezetett: Holender átadásából Djordje Kamber talált be.

A második félidőre kifutó Honvédban a fiatal Kovács Dániel két gólt szerzett, és megduplázta szerdai termését az ellenfél örökifjú támadója, Kenesei is. Negyedik góljuknál a hazaiak már eggyel kevesebben voltak, mert az utolsó emberként szabálytalankodó Raul Palmes korábban piros lapot kapott – Kenesei az akkor megítélt szabadrúgásból érte el második találatát.

Kemenes Szabolcs belázasodott, Dark Kamangu Kadima comb-, Eppel Márton térd-, Horváth András sarok-, Vernes Richárd bokasérülés miatt nem léphetett pályára Marco Rossi csapatában.

Gondot okozott, hogy Kenesei első szabadrúgásgóljánál Nagy Sándor nekiesett a kapufának. A kapust percekig ápolni kellett, és bár visszatért a pályára, a 32. percben le kellett cserélni, mert rosszul érezte magát. A klub később jelezte: a sérülés nem súlyos, a kapus a héten pihen, de hétfőn folytathatja a munkát.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

BP. HONVÉD–III. KERÜLETI TVE 4–2 (2–1)
Bozsik-stadion, műfüves edzőpálya, 100
néző. V: Kovács J. Z.
BP. HONVÉD. 1. félidő:
Nagy S. (Vereckei, 32.) – Botka, Lovric, Ignjatovics, Baráth, Szilágyi L. – Nagy G., Kamber, Hidi – Holender, Youla. 2. félidő: Vereckei – Fehér, Palmes, Bobál D. – Ikenne-King, Vasziljevics, Gazdag, Kovács D., Erdős – Constantinescu, Prosser
Gólszerző:
Kovács D. (52., 81.), Holender (9.), Kamber (41.), ill. Kenesei K. (14., 55.)
Kiállítva:
Palmes (54.)

A BUDAPEST HONVÉD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Külföldi edzőtábor:

Január 13.: Bp. Honvéd–Tatabánya 5–2 (Baráth, Youla, Kovács D., Eppel, Vernes)
Január 16.: Paksi FC–Bp. Honvéd 1–3 (Kamber, Vernes – 11-esből, Constantinescu)
Január 20.: Bp. Honvéd–Bp. Honvéd-MFA 3–0 (Youla 2, Eppel)
Január 23.: Bp. Honvéd–Siófok 4–0 (Vasziljevics 2, Holender, Nagy G.)
Január 27.: Bp. Honvéd–III. Kerületi TVE 4–2 (Kovács D. 2, Holender, Kamber)
Január 30., 13.00: Bp. Honvéd–Szigetszentmiklós
Február 6., 13.00: Bp. Honvéd–Sopron

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.02.20 22:08:10

Labdarúgó NB I THURY GÁBOR

ALAPVONAL. Azért pedig ne kelljen már elnézést kérni – pontosabban a tényektől elvonatkoztatni –, ha egyes történések kapcsán bele-belebotlunk a honi futball történetének legsötétebb fejezeteibe, s ennek kapcsán megírjuk valakiről az igazat.

2018.02.20 17:55:09

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

A Debrecen otthon kapott ki, s került nehéz helyzetbe • Az Újpest és a Paks meccse elmaradt.

2018.02.19 23:18:11

Labdarúgó NB I P. K.

NB I-ES TAVASZVÁRÓ I. Ez az igazi Haladás? 11 mérkőzés óta veretlen a Hipp-csapat.

2018.02.18 23:16:53

Labdarúgó NB I DLUSZTUS IMRE

ALAPVONAL. A grund attól attól volt igazán hatékony, hogy az önfeledten, szeretetből játszó, így speciális játékintelligenciát és kiváló erőnlétet szerző gyerekek mellett, mögött állt egy mester, egy édesapa, aki tudott futballozni, netán maga is edző volt.

2018.02.17 12:51:38

A zöld-fehérek hazai pályán már három góllal vezettek a Domzale ellen, de a végén kétszer is betaláltak a szlovénok.