Felkészülés: emberelőnyben ikszelt a Videoton

2016.01.27. 16:54
Kovács István és Feczesin Róbert is betalált, de a Vidi nem nyert (Fotó: vidi.hu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton 2–2-es döntetlent játszott az NK Mariborral felkészülési mérkőzésen a szlovén ellenfél otthonában. A Haladás 1–0-ra nyert Belekben, a Honvéd 4–2-re legyőzte a III. Kerületi TVE-t.

MARIBOR–VIDEOTON

A Maribor a szünetben 1–0-ra vezetett, ám a második félidőben emberhátrányban játszott, mert a 42. percben a szlovének egyik játékosa piros lapot kapott a Feczesin Róberttel szemben elkövetett szabálytalanság miatt.

A Vidi a fordulás után tíz perc alatt fordított, Feczesin fejjel, Kovács István tizenegyesből volt eredményes, de a Maribor emberhátrányban egyenlített a 65. percben.

FELKÉSZÜLÉS
NK MARIBOR (SZLOVÉN)–VIDEOTON 2–2 (1–0)

Videoton: Kovácsik – Nego (Szolnoki, 62.), Juhász R. (Lang, 48.), Vinícius, Stopira (Fejes, 62.) – Pátkai (Heffler T., 21.), Simon Á. (Pölöskei Zs., 62.) – Géresi (Paudits, 68.), Kovács I. (Soumah, 77.), Suljic (Haraszti, 36.) – Feczesin (Tischler, 62.)
Gólszerző: Mendy (27.), Marcos Tavares (65.), ill. Feczesin (46.), Kovács I. (53. – 11-esből)
Forrás: vidi.hu

A VIDEOTON TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete
:
január 4.
Külföldi edzőtábor: Spanyolország (Oliva), január 13–22.; Ausztria (Bad Radkersburg), január 26–29.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 15., Spanyolország: A Spanyol Játékosok Szövetségének csapata–Videoton 0–1(Nego)
Január 17., Spanyolország: Union Berlin (német II.)–Videoton 0–1(Feczesin)
Január 19., Spanyolország: Kaiserslautern (német II.)–Videoton 0–0
Január 21., Spanyolország: Elche (spanyol II.)–Videoton 2–0
Január 27., Maribor: NK Maribor (szlovén)–Videoton 2–2 (Feczesin, Kovács I.)
Január 30., 12.00: Videoton–DVSC
Január 30., 14.00: Videoton–DVSC
Február 3., 11.00: Videoton–Siófok

VOLUNTARI–HALADÁS

A Törökországban edzőtáborozó szombathelyiek győztes gólját Gaál Bálint szerezte Németh Márió szöglete után.

FELKÉSZÜLÉS
FC VOLUNTARI (román)–HALADÁS 0–1 (0–0)

Haladás: Király G. – Angyal (Schimmer, 67.), S. Wils, Jagodics (Bosnjak, a szünetben), Jánvári – T. Wils (Savanovic, 67.), Iszlai (Nagy P., 67.), Németh M. (Szőke, 55.) – Gaál (Medgyes, 55.), Williams (Ugrai, 55.), Halmosi (Popin, 67.).
Gólszerző: Gaál (48.)
Forrás: nyugat.hu

A HALADÁS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor: Horvátország (Pula), január 11–16.; Törökország (Side), január 22–31.
Január 16., Ankaran: Ankaran Hrvatini (szlovén II.)–Haladás 0–2 (Popin 2)
Január 20.:Haladás–Ajka 6–1 (Ugrai 2, Iszlai – 11-esből, Németh M., Kaufmann, Petró)
Január 24., Side: Zaglebie Lubin (lengyel)–Haladás 2–0
Január 27., Belek: Voluntari (román)–Haladás 0–1 (Gaál)
Január 29., 14.00, Törökország: LASK Linz (osztrák II.)–Haladás

BUDAPEST HONVÉD–III. KERÜLETI TVE

A Bp. Honvéd 4–2-re legyőzte a harmadosztályú III. Kerületi TVE-t a két csapat szerda kora délutáni felkészülési találkozóján.

A Bp. Honvéd Facebook-oldalának beszámolója szerint Holender Filip szép ellentámadás végén szerezte meg a vezetést a 10. percben. Az óbudaiak friss szerzeménye, a Vasastól igazolt Kenesei Krisztián szabadrúgásból egyenlített, ám a szünetben már megint a Honvéd vezetett: Holender átadásából Djordje Kamber talált be.

A második félidőre kifutó Honvédban a fiatal Kovács Dániel két gólt szerzett, és megduplázta szerdai termését az ellenfél örökifjú támadója, Kenesei is. Negyedik góljuknál a hazaiak már eggyel kevesebben voltak, mert az utolsó emberként szabálytalankodó Raul Palmes korábban piros lapot kapott – Kenesei az akkor megítélt szabadrúgásból érte el második találatát.

Kemenes Szabolcs belázasodott, Dark Kamangu Kadima comb-, Eppel Márton térd-, Horváth András sarok-, Vernes Richárd bokasérülés miatt nem léphetett pályára Marco Rossi csapatában.

Gondot okozott, hogy Kenesei első szabadrúgásgóljánál Nagy Sándor nekiesett a kapufának. A kapust percekig ápolni kellett, és bár visszatért a pályára, a 32. percben le kellett cserélni, mert rosszul érezte magát. A klub később jelezte: a sérülés nem súlyos, a kapus a héten pihen, de hétfőn folytathatja a munkát.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

BP. HONVÉD–III. KERÜLETI TVE 4–2 (2–1)
Bozsik-stadion, műfüves edzőpálya, 100
néző. V: Kovács J. Z.
BP. HONVÉD. 1. félidő:
Nagy S. (Vereckei, 32.) – Botka, Lovric, Ignjatovics, Baráth, Szilágyi L. – Nagy G., Kamber, Hidi – Holender, Youla. 2. félidő: Vereckei – Fehér, Palmes, Bobál D. – Ikenne-King, Vasziljevics, Gazdag, Kovács D., Erdős – Constantinescu, Prosser