Parázs helyzetek igen, gól nem volt a Loki-Fradin

2015.02.21. 14:59
Csak küzdöttek egymással a csapatok, gólig nem jutottak (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Debrecen és Ferencváros egymás ellen zárta téli felkészülési mérkőzéseinek sorát. A találkozó 0–0-s döntetlenre végződött.

A Ferencváros megnyerte az összes korábbi felkészülési találkozóját (nyolcból nyolcat), a Debrecen csak egy alkalommal kapott ki, a kettéosztott keret egyik fele január végén 4–1-es vereséget szenvedett a Mezőkövesdtől, a többi mérkőzésén azonban a Loki is veretlen volt.

Az első félidőt többnyire a heves küzdelem, valamint a két kapus remeklése jellemezte. A 13. percben Dibusz Dénes védte Kulcsár Tamás helyzetét, a 32. percben pedig Nenad Novakovics hárított, miután Böde ziccerbe került. A 38. percben Varga József beadásnak induló kísérletét kellett kiütnie Dibusznak, majd az ismétlést követően Kulcsár Tamás lőtt estében tíz méterről, kevéssel ment fölé a labda.

A második játékrész is inkább a parázs csatáké volt, sok hibával játszottak a csapatok. Ziccer sem volt sok, a 64. percben Igor Morozov – három perccel azután, hogy pályára lépett – betalálhatott volna, de öt méterről Dibuszba lőtte a labdát, a 90. percben pedig Nagy Dominik kísérletét hárította Novakovics.

A két együttes a tavasszal a dobogóért küzdhet, most 0–0-s döntetlenre végeztek a főpróbán.

Kondás Elemér: erősítés, hogy a csapat együtt maradt

LABDARÚGÓ NB I
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

DVSC-TEVA–FTC 0–0
Debrecen, Oláh Gábor utca V: Karakó
DVSC: Novakovics – Mészáros (Bódi, a szünetben), Brkovics, Máté (Morozov, 61.), Korhut (Vadnai, 68.) – Jovanovic, Varga J., Bouadla (Sós, 77.), Szakály (Mihelic, a szünetben) – Kulcsár, Sidibe (Tisza, 39.)
FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Mateos (Batik, a szünetben), Ramírez – Somália (Csukics, 69.), Busai (Gyömbér, 69.) – Varga R. (Kukuruzovic, 69.), Hajnal (Nagy Do., 69.), Lauth (Nagy Dá., 69.) – Böde (Ugrai, 69.)

90. perc: véget ért a mérkőzés!
90. perc:
Nagy Dominik került ziccerbe, de nem tudta ellőni a labdát Novakovics mellett.
89. perc: Tisza kerülhetett volna helyzetbe, de 15 méterre a kaputól nem találta el ballal a labdát.
84. perc: Mihelic szabadrúgása fölé szállt.
83. perc:
kontrázhatott volna a Debrecen, Nalepa azonban lerántotta Tiszát, ezért sárgát kapott.
78. perc: Kulcsár esett el Nalepa mellett a 16-oson belül, a játékvezető nem ítélt büntetőt.
77. perc:
Sós Bence váltotta Bouadlát.
76. perc: Mihelic szólózott, három-négy Fradi-játékoson is túljutott, de végül kisodródott, így csak szögletet tudott kiharcolni. A sarokrúgás után felszabadított a zöld-fehér védelem.
74. perc: Brkovicsot kellett ápolni, ezalatt Thomas Doll összeszólalkozott valakivel a nézők közül.
69. perc:
hatot cserélt a Fradi: Csukics, Nagy Dániel, Kukuruzovic, Gyömbér, Nagy Dominik és Ugrai jött be Somália, Busai, Varga, Hajnal, Lauth és Böde helyett.
68. perc:
Vadnai folytatja Korhut helyett.
64. perc: MI MARADT KI?!
Jobb oldali szabadrúgást követően a frissen beállt Morozov elé került a labda, de öt méterről erőtlenül juttatta kapura a labdát, Dibusz védett. Továbbra sincs gól.
62. perc: Varga 20 méterről leadott, ballábas lövése veszélytelen volt.
61. perc:
Morozov váltotta Mátét.
60. perc: Dilaver adott kiváló labdát Busainak, aki szépen betört a 16-oson belülre, de kisodródott, így csak Novakovics kezébe tudta ívelni a labdát.
57. perc: Ramírez lövését hárította Novakovics.
56. perc: Böde
került ziccerbe, de nem lőtt időben, Brkovics becsúszva nagyot mentett.
54. perc: Jovanovic beadását Dibusz húzta le.
48. perc:
Novakovicsot kellett ápolni, így csaknem egy percig állt a játék.
46. perc: elkezdődött a második félidő!

Kettőt cserélt a szünetben a Loki: Szakály és Mészáros helyett Mihelic és Bódi érkezett. A Fradinál Mateost Batik váltotta.

45. perc: véget ért az első félidő!
39. perc:
cserére kényszerült Kondás Elemér, Ibrahima Sidibe helyén Tisza Tibor folytatja.
38. perc: MAJDNEM BENT VAN!
Előbb Varga beadásnak induló kísérletét kellett kiütnie Dibusznak, majd az ismétlést követően Kulcsár lőtt estében 10 méterről, kevéssel ment fölé a labda.

Parázs mérkőzést láthatunk, bár a találkozó csak felkészülési, nem lehet mondani, hogy nincs feszültség a találkozóban.

32. perc: NOVAKOVICS! Busai passzolt Bödéhez, aki ziccerbe kerülhetett volna, de Novakovics remekül lépett ki a kapujából, és mentett.
28. perc: ígéretes helyről végzett el szabadrúgást a Loki, Bouadla lövését azonban könnyedén védte Dibusz.
25. perc: Hajnal Tamás végzett el szabadrúgást 25 méterről a bal oldalról, beadását azonban Brkovics kifejelte.
23. perc:
a vitatkozó játékosok közül Szakály és Mateos kapott sárga lapot.
22. perc: egy ütközést követően Somália lent maradt a földön, a két csapat játékosai pedig kisebb kakaskodásba kezdtek.
21. perc: a leshelyzet után azonnal támadott a Fradi, de Lauth bal oldali beadását lehúzta Novakovics.
20. perc:
Hajnal 20 méterre a kaputól kiváló labdát adott Lauthnak, aki így ziccerbe került, de lövését Novakovics védte, sőt, a játékvezető már lesállás miatt szabadrúgást jelzett kifelé.
16. perc:
egy szabálytalanságot követően Ramírezt kellett ápolni, rövid időre megállt a játék.
13. perc:
DIBUSZ-BRAVÚR! Sidibe indította Kulcsárt, aki kilépett a Fradi-védők közül, majd kilenc méterről Dibuszba lőtt.

Helyszíni tudósítónk szerint nagyjából 1500 szurkoló jelent meg a találkozón, közülük csaknem 150 Fradi-drukker.

10. perc: Jovanovic jobb oldali beadása a lécen csattant, Dibusz azonban rajta volt.

6. perc: HELYZET! Egy jobb oldali beadás után a hosszú oldalon Böde érkezett, ám hiába volt közel a kapuhoz, a bal kapufa mellé lőtt.
4. perc:
egymás után két szögletet is elvégzett a Debrecen, az elsőnél a védők, a másodiknál Dibusz szabadított fel.
2. perc: a Fradi kezdte intenzívebben a találkozót, Böde is helyzetbe kerülhetett volna, Ramírez beadása után pedig Korhut szabadított fel.
1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

A Fradinak három hiányzója van, Mateo Pavlovic és Roland Lamah sérülés, Gera Zoltán pedig betegség miatt nem tagja a zöld-fehérek keretének.

A Ferencváros megnyerte az összes felkészülési találkozóját (nyolcból nyolcat), a Debrecen csak egy alkalommal kapott ki, a kettéosztott keret egyik fele január végén 4–1-es vereséget szenvedett a Mezőkövesdtől, a többi mérkőzésén azonban a Loki is veretlen volt.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Debrecen felkészülési találkozó élő közvetítésében, hamarosan kezdetét veszi a mérkőzés!