Csillagos ötös! Ötödik meccsét 5-0-ra nyerte meg a Fradi

2015.02.06. 14:46
Böde Dániel a Sonan Bellmare ellen is duplázott (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros felkészülési mérkőzésen 5–0-ra legyőzte a japán Sonan Bellmare-t.

Remekül kezdődött a 2015-ös esztendő a Fradinak, az Iváncsát, a felvidéki Senicát, a cseh Bohemians Praha 1905-öt és a dán Hobrót is felülmúlta, most pedig újabb sikerre készült. A találkozó az előzetesen kiírt 14 órához képest később, 14.45-kor kezdődött.

Az első félidőt a japánok irányították, de a nagyobb helyzetekig a Fradi jutott. A 15. percben Hajnal Tamás szerzett labdát, összejátszott Gera Zoltánnal, majd visszakapta a labdát és szöktette Varga Rolandot, aki azonban nem tudta kihasználni a helyzetet, védett a Sonan kapusa.

Bő fél óra elteltével Dibusz Dénesnek kellett rövid idő alatt két bravúrt is bemutatnia, de a félidő Fradi-helyzettel zárult, Hajnal indította ismét Vargát, aki nem tudott betalálni.

A második félidőre lecserélte teljes csapatát Thomas Doll, és a megújított tizenegy sokkal jobban kezdte a játékrészt. Hamar ziccereket alakított ki az FTC, az 55. percben Nagy Dominik találatával megszerezte a vezetést (1–0). A német szakember 20 perccel később lecserélte gólszerzőjét, helyére Ugrai Roland állt be.

A Fradi folyamatosan alakította ki az újabb ziccereket, de a 80. percig nem sikerült ismét betalálni. Az utolsó tíz percben azonban „kinyílt a gólcsap”. Előbb Böde lépett ki a védők között, majd estében a hálóba kotorta a labdát (2–0), hat perccel később ugyanő nyolc méterről lőtt a bal alsóba (3–0).

A mérkőzés záróakkordja Busai Attiláé volt, aki 89. és a 90. percben is betalált, így 5–0-ra nyerte meg idei ötödik meccsét Thomas Doll együttese.

„Két különböző félidőt láthattunk, az első játékrészben ugyan nem esett gól, de a csapat jól teljesített, ezt remek volt látni. Az ellenfél gyors játékosokból állt, letámadott, ezért nem volt egyszerű dolguk a játékosoknak, de megoldották a feladatukat. A második játékrészben már több gól is esett. Azt nem mondhatjuk, hogy frissek voltunk a mai meccsen, de egységesen beleálltunk a küzdelembe, és magabiztos győzelmet arattunk” – értékelt a mérkőzést követően a fradi.hu-nakThomas Doll vezetőedző.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FTC–Sonan Bellmare (japán) 5–0 (0–0)
Törökország, Antalya.
FTC I. félidő:
Dibusz – Csilus Á., Nalepa, Batik, Bönig – Gera, Gyömbér, Hajnal – Nagy Dániel, Lauth, Varga R. II. félidő: Kurucz – Dilaver, Mateos, Csukics, Ramírez – Busai, Somália – Nagy Dominik (Ugrai, 65.), Kukuruzovic, Lamah – Böde
Sonan Bellmare:
J. Kadzsikava – Okazaki, Hirosze, Simamura – Kobajasi, Kim Jong Pil, Isikava, Kani – Otake, Takajama, Ocuki
Gólszerző:
Nagy Dominik (55.), Böde (80., 86.), Busai (87., 89.)

A FERENCVÁROSI TC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 12.
Edzőtábor: Törökország (Lara), január 28–február 7.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 21.: FTC–Iváncsa 17–0 (Lauth 3, Busai 2, Varga R. 2, Hajnal, Lamah, Böde, Somália, Mateos, Gera, Csilus Á., Kukuruzovic, Nagy Dániel, Pavlovic)
Január 24.: FTC–FK Senica (Szenice; szlovák) 4–1 (Lamah, Hajnal, Gera, Varga R.)
Január 31. (Antalya): FTC–Bohemians 1905 Praha (cseh) 4–2 (Lamah 2, Somália, Mateos)
Február 3. (Antalya): FTC–Hobro (dán) 3–0 (Busai, Nagy Dániel, Böde)
Február 6., (Antalya): FTC–Sonan Bellmare 5–0 (Böde 2, Busai 2, Nagy Dominik)
Február 12., csütörtök: FTC–Kecskeméti TE 14.00
Február 15., vasárnap: FTC–Podbrezova (Zólyombrézó; szlovák)
Február 18., szerda (Balatonfüred): FTC–Lombard Pápa
Február 21., szombat (Debrecen): Debreceni VSC–FTC

90. perc: Vége a találkozónak, ezt a meccsét is megnyerte a Fradi!

89. perc: GÓL!!! Böde passza után Busai is duplázott! 5–0!!

87. perc:GÓL!!! Növeli előnyét a Fradi, Ramírez beadása után Busai is betalált! 4–0!!

86. perc: GÓL!!! Böde talált be ismét, nyolc méterről a bal alsóba lőtt! 3–0!!

A második félidőben a Fradi sokkal jobban játszott, mint az elsőben, és eldöntötte a találkozót.

80. perc: GÓL!!!Böde lépett ki a védők között, majd estében a hálóba kotorta a labdát. 2–0!!

76. perc: Lamah cselezett kiválóan, nem is tudták szabályosan megállítani, szabadrúgás a Fradinak.

73. perc: Dilaver indult meg egy szép csellel a jobb oldalon, de megállították, a Sonanhoz került a labda.

67. perc: Kukuruzovic 25 méteres szabadrúgása a lécet érintve hagyta el a játékteret.

65. perc: 20 percet kapott csak a gólt szerző Nagy Dominik, Ugrai Roland állt be a helyére.

60. perc: Somália fejelte Lamah elé a labdát, aki 17 méterről lőtt, a bal alsó felé tartó labdát azonban hárította Kadzsikava.

57. perc: Kukuruzovic beadását Busai nem találta el jól fejjel, így nem tudta növelni a zöld-fehérek előnyét.

55. perc: GÓL!!! VEZET A FERENCVÁROS! Jobb oldali beadást követően Nagy Dominik fejelt a kapuba. 1–0!!

52. perc: NINCS BENT! A meccs eddigi legnagyobb helyzete volt: remek akció végén Ramírez került ziccerbe, 11 méterről lőtt, de az ellenfél kapusa emberfeletti bravúrral ütötte ki a bal alsó felé tartó labdát, amelyet a hosszún Nagy Dominik kis híján a hálóba lőtt, de a védők tisztáztak előle.

49. perc: Nagy Dominik passza után Lamah próbálkozott ismét, ám két csel után fölé lőtt.

48. perc: Lamah cselezgetett a tizenhatos előtt, középre adta a labdát, Böde nem sokkal fejelt a kapu mellé.

46. perc: Veszélyesen kezdett a Fradi, Nagy Dominik beadása után majdnem öngólt szerzett az egyik japán védő.

46. perc: Megkezdődött a második félidő! Thomas Doll ismét a teljes csapatát lecserélte.

45. perc: Vége az első félidőnek!

40. perc: ÚJABB FRADI-HELYZET! Hajnal indította Vargát, aki ziccerben léphetett volna ki, de elpattant tőle a labda, így nem tudott betalálni.

39. perc: Batik ívelte kapura a kipattanó labdát, amit a japán kapus védett.

36. perc: Hajnal szabálytalankodott, szabadrúgással jött saját térfeléről a Sonan.

35. perc: Nalepa szerzett labdát, majd lendületesen indult el, a japán térfél közepén azonban szerelték, a Sonan kontrája végén Dibusz védte szépen Simamura 12 méterről leadott lövését.

30. perc:DIBUSZ! Itt az első Sonan-helyzet, amelynél Dibusz Dénesnek kellett nagy bravúrt bemutatnia, a Fradi kapusa a jobb felső sarok elől szedte ki a labdát.

28. perc: Gyömbér szerzett labdát, és gyorsan kontrát indított volna, de lelassult a támadás, majd meg is szakadt, ismét a Sonan jöhetett.

27. perc: Veszélyesnek tűnő japán beadás érkezett a tizenhatoson belülre, Batik azonban kicsúsztatta a labdát.

Agresszíven szerez rendszeresen labdát a Sonan, és igyekszik azonnal indítani támadását, ez sokszor nem fekszik a Fradinak, de ziccerbe egyelőre nem jutott japán ellenfele.

20. perc: Isikava lőtt 23 méterről, de Dibusznak nem kellett nyújtózkodnia, a labda elkerülte a kapuját.

A japán együttes az aktívabb, de a Fradié volt a mérkőzés eddigi legnagyobb ziccere.

15. perc: HELYZET! Hajnal szerzett labdát, összejátszott Gerával, majd visszakapta a labdát és szöktette Vargát, aki azonban nem tudta kihasználni a helyzetet, védett a Sonan kapusa.

12. perc: A Sonan támadásának végén a beadásnál kikanyarodott a labda, így Dibusz jöhetett kirúgással.

Thomas Doll ma is negyvenöt perc játéklehetőséget ad mindenkinek, és továbbra is folyamatosan forgatja a kezdő tizenegyét, ezúttal is új felállásban a zöld-fehérek.

9. perc: Veszélyes japán támadás végén Batik szabadított fel, a mérkőzés első szögletét a japánok végezték el, de Dibusz lehúzta a labdát.

A Bellmare a tavaly téli felkészülési időszakban már játszott magyar csapattal: akkor a DVSC ellen 2–0-ra vezetett a félidőben, a végeredmény 2–2 lett. Most a Ferencváros után február 14-én az Újpest ellen is pályára lépnek a japánok – írja a fradi.hu.

3. perc: Hajnal szabadrúgását védte a japánok kapusa.

Kiesése után a Sonan 2012-ben és 2014-ben is visszakerült a japán élvonalba.

2. perc: Varga beadása után felszabadított a japánok védelme.

1. perc:megkezdődött a mérkőzés!

Pénteken olyan információk jöttek Törökországból, hogy technikai okok miatt elmarad a mai találkozó, ám végül mégis megtartják, csak az eredeti, 14 órás kezdetnél későbbi rajttal.

2015-ben eddig hibátlan a Fradi, mind a négy felkészülési mérkőzését megnyerte: az Iváncsát, a Senicát, a cseh Bohemians Praha 1905-öt és a dán Hobrót is felülmúlta.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Sonan Bellmare felkészülési mérkőzés online közvetítésében! Az első négy felkészülési meccsét megnyerte a Fradi, a japán csapat megtréfálhatja Geráékat? Most kiderül!