A hetedik sem volt akadály, a Fradi a büntetők meccsén is győzött

2015.02.15. 14:10
Ramírez nagyszerűen játszott a szlovák nyolcadik ellen (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros nemzetközi felkészülési mérkőzésen 4–1-re legyőzte a szlovák élvonal élvonal nyolcadik helyén álló ZP Sport Podbrezovát. A találkozó krónikájához tartozik, hogy a csapatok összesen három büntetőt is elvégezhettek.

A ferencvárosiak eddigi mind a hat felkészülési mérkőzésüket megnyerték a télen, és ezúttal is úgy mentek fel a pályára, hogy csak a sikerrel lennének elégedettek. Már az összecsapás elején kapujuk elé szorították a szlovákokat Geráék, bár igazi helyzetet nem tudtak kialakítani, majd picit fel is lélegezhetett Hanák.

A félidő derekához érve az addigi legnagyobb lehetőség maradt ki, Somália a kipattanó után a bal felső sarok fölé lőtt, a 24. percben pedig a második büntetőgyanús eset után már szólt a síp, és Ugrai a kapu bal oldalába helyezett (1–0).

Somália és Ramírez kifejezetten aktívan, és időnként látványosan játszott, de míg előbbi az újabb ziccert is kihagyta, utóbbi betalált, a saját maga által kiharcolt tizenegyest értékesítette (2–0).

A játékrész hajrájában kis túlzással csak Nagy Dániel célzókáján múltak a további találatok, de a legnagyobb helyzetek is kimaradtak.

A fordulást sorcsere előzte meg, két perc múlva pedig ismét betaláltak a ferencvárosiak, Böde előkészítése után Lamah szerezte meg hatodik gólját a felkészülés során (3–0).

Nem sokkal később a hetediket is jegyezhette volna, de a találat előtt már szabálytalankodott, csakúgy, mint Jova a nagyon aktív Skutkával szemben, és a meccs harmadik büntetője sem maradt ki (3–1).

A hajrában Batik visszaállította a háromgólos különbséget, a Ferencváros az FK Senica elleni meccshez hasonlóan ezúttal is 4–1-re legyőzte szlovákiai riválisát, és hetedik felkészülési meccsét is megnyerte.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FERENCVÁROS–PODBREZOVA (szlovákiai) 4–1 (2–0)
Népliget, 1000
néző. V: Radványi
FTC, 1. félidő:
Dibusz – Dilaver, Csukics, Nalepa, Ramírez – Gyömbér – Nagy Dániel, Gera, Busai, Somália – Ugrai. 2. félidő: Jova – Csilus Á., Batik, Mateos, Bönig – Nagy Dominik - Varga R., Hajnal, Kuruzuzovic, Lamah – Böde
Gólszerző: Ugrai (24. – 11-esből), Ramírez (33. – 11-esből), Lamah (47.), Batik (86.), ill. Skutká (81. – 11-esből)

90. Véget ért a mérkőzés.

86. OTT A NEGYEDIK! Az előbb még megúszta az ellenfél, most azonban Nagy Dominik bal oldali beadása után Batik közvetlen közelről már a hálóba pofozta a labdát. 4–1
85. Gresko
akart menteni Lamah elől, kis híján a saját bal kapujába lőtt.
81. Skutká
a bal alsó sarokba gurított. Jova a jobb oldalra dőlt el. 3–1
80. MÉG EGY TIZENEGYES! De most a szlovákok lőhetik. Jova húzta el Skutká lábát.
79.
Szép ferencvárosi kontra során Lamah, Varga, Kukuruzovic volt a labda útja, de lövését blokkolták a
védők.
77.
Nworah került nagy helyzetbe, hat méterről fejelt, de Jova védett, és amúgy is lesen volt már a támadó, tehát ha bemenet volna, akkor sem ért volna.
75.
Mateos mentett becsúszva a szlovák kontra végén.
73.
Varga beadását előbb blokkolták, majd újabb betekerését a kapus fogta.
71.
Hajnal jobb oldali szöglete után Lamah csúsztatását Nagy Dominik nem tudta visszatenni, de a kontra végén sincs helyzet.
69.
Kukuruzovic próbálkozása után Lamah volt erőszakos és lőtt a kapuba, de a kelleténél is erőszakosabb lett, kifelé szabadrúgás.
67.
Veszélyes hazai szöglet után Mateoshoz pattant a labda, de ő nem lőtte el kapásból, áttette a másik lábára, így pedig blokkolni tudták.
67. Skutká
most önzőbb volt, mint előbb a társa, ő a jobb szélről a léc fölé ágyúzott.
66.
Nworah játszott a jobb szélről a középen érkező Skutkához, aki 11 méterről laposan lőtt, de Jova könnyedén védett.
64.
Veszélyesen pattogó beadás a szlovák szögletből, de helyzet végül nincs. Kontra viszont van, Lamah keresztlabdáját Hajnal lőtte el kapásból, a próbálkozás jó volt, a végeredmény kevésbé.
62.
Böde kapott ajándékba labdát, betört a tizenhatoson belülre, végül Hajnal kiszorított helyzetből lőtt, de a védőkről szögletre pattant a labda.
61.
Kukuruzovic lövését védte a kapus.
60.
Lamah átlövése kerülte el a kaput.
53.
Bönig távoli lövése után Varga elől mentettek a védők.
47. GÓÓÓL!
Már három! Böde passza után Lamah cselezte ki a kapust és gurított a hálóba. 3–0
46. Folytatódik a mérkőzés.

A fradi.hu beszámolója szerint a szünetben sort cseréltek a ferencvárosiak
.

45. Véget ért az első félidő.
44.
Záhumensky lőtt a bal oldalról, az oldalhálóba.
42.
Nagy Dániel sarokrúgása után Dilaver adta középre a labdát, könnyedén mentettek a szlovákok.
41.
Most Ramírezt rúgták fel, a kaputól 35 méterre. Nincs beívelés, van szöglet.
38.
Ramírez passza után Busai lőtt ballal, kapásból a jobb felső sarok fölé. Nem volt könnyű rúgás, magasról kellett kivitelezni.
36. MI MARADT KI! Nagy Dániel
most Busaitól kapott ziccerben passzt, de a bal alsó mellé pörgetett. Hatalmas helyzet volt.
34. MAJDNEM ITT A HARMADIK.
Ferencvárosi kontra végén Gera passzából Nagy Dániel tévesztett célt kevéssel.
33. EZ IS GÓL! Ramírez
a kapu közepébe gurított. Hanák ismét a bal oldalra repült. 2–0
33. MÉG EGY TIZENEGYES!
Busai elől még tisztáztak a védők, de Ramírez és Busai összjátéka után utóbbit felvágták.
32.
Dibusz akcióban, igaz, ezúttal sem kellett megfeszülnie, csak kikocognia a tizenhatos széléhez, és becsúszva elérni a kissé hosszú indítást.
30. HELYZET!
Dilaver passzolt a tizenhatos jobb oldalánál Somáliához, aki az ötösnél a kivetődő Hanák felett átpörgetett, de a labda elkerülte a jobb alsót.
29. Pancik 30 méteres szabadrúgása után mentettek a hazaiak.
24. GÓÓÓL!
A labda mögé Ugrai állt, pár lépésről félmagasan a kapu bal oldalába lőtt. Hanák érezte az irányt, de védeni nem volt esélye. 1–0
24. EZ MÁR TIZENEGYES!
Gera kényszerítőzött társával, majd betört a tizenhatoson belülre, és az ötösnél felvágták.
23.
Ramírez bombaerős beadása picit magas lett Gerának, aki így már nem tudott rendesen a kapu felé fejelni.
21. MI MARADT KI!
Ugrai vitte el a bal oldalon a labdát, a beadás után Gera próbálkozott, a kapusról kipattant a labda Somália pedig hat méterről a kapu fölé lőtt.
20.
Busai beadását Somália csúsztatta meg, de a védők menteni tudtak.
18. Nagy Dániel
unta meg a tizenhatos előtti labdajáratást, 30 méterről lőtt, a labda jócskán elkerülte a bal felső sarkot.
15.
Gera belőtt labdája a hátvédekről pattant el, így nem alakult ki helyzet.
14.
Pancik tekerése a sorfal szélében halt el.
13.
Nworah harcolt a hazai hátvédekkel, végül kapott egy szabadrúgást a kaputól 25 méterre, nagyjából középen.
10.
Szlovák szöglet, de könnyedén mentettek a védők.
7.
Nworah próbált gondot okozni a hazai védelemnek, de Csukics mellett nem volt szerencséje.
5.
Somália beadását blokkolták a védők, ráadásul még vissza is pattant a ferencvárosira a labda, kirúgás jöhet.
4. Ugrai
került ezúttal helyzetbe, tíz méterről, jobbról lőtt a jobb alsó sarok irányába, de a labda elment a kapu előtt keresztbe.
3.
Ramírez beadása után középre visszafejelt labda, de nincs ziccer.
3.
Dilaver betekert labdája után társa hiába terült el a tizenhatoson belül, néma maradt a síp.
2.
Nagy Dániel jobb oldali beadását kifejelték a belső védők.
1. A szlovákok kezdték el a mérkőzést.

A ferencvárosiak fehérben, az ellenfél bordóban szerepel.

A FERENCVÁROSI TC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 12.
Edzőtábor: Törökország (Lara), január 28–február 7.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 21.: FTC–Iváncsa 17–0 (Lauth 3, Busai 2, Varga R. 2, Hajnal, Lamah, Böde, Somália, Mateos, Gera, Csilus Á., Kukuruzovic, Nagy D., Pavlovic)
Január 24.: FTC–FK Senica (Szenice; szlovák) 4–1 (Lamah, Hajnal, Gera, Varga R.)
Január 31. (Antalya): FTC–Bohemians 1905 Praha (cseh) 4–2 (Somália, Mateos, Lamah 2)
Február 3. (Antalya): FTC–Hobro (dán) 3–0 (Busai, Nagy D., Böde)
Február 6. (Antalya): FTC–Sonan Bellmare (japán) 5–0 (Böde 2, Busai 2, Nagy Do.)
Február 12.: FTC–Kecskeméti TE3–1 (Lamah, Busai 2)
Február 15., FTC–ZP Sport Podbrezová (Zólyombrézó; szlovák) 4–1 (Ugrai, Ramírez, Lamah, Batik)
Február 18., szerda (Balatonfüred): FTC–Lombard Pápa
Február 21., szombat (Debrecen): Debreceni VSC–FTC