Férfi vízi-vl: négygólos vereség Görögországban

2015.12.01. 20:28
A férfi vízilabda-világliga selejtezőjében a magyar válogatott négygólos vereséget szenvedett Patraszban a vendéglátó görögöktől.

A vlv.hu-n olvasható élő közvetítésből megtudhattuk, hogy villámrajtot vett a házigazda, mi viszont csak 0–3 után, a második negyed elején adtunk életjelet magunkról. Akkor viszont 3–1-es etappal rögtön ismét nyílttá tudtuk tenni az összecsapást. Itt azonban ismét megakadt a magyar szekér, nem úgy a görög. A házigazdák kihasználták védelmi bizonytalanságainkat és támadásbeli eredménytelenségünket, majd egy újabb 3–0-s időszakkal elhúztak. A nagyszünetben néggyel vezettek a házigazdák (7–3).

Benedek Tibor kapuscserével igyekezett stabilabbá tenni a védekezésünket – Lévai Márton helyére Nagy Viktor érkezett –, és lendületet adni övéinek, ám a második félidő első gólját az ellenfél szerezte. Aztán a mieink duplája jött, de hátul továbbra sem állt össze a kép, így a negyedik felvonás kezdetére csupán egy gólt sikerült ledolgozni a négyből. Mindkét kapu előtt komoly gondjaink voltak, és Nagy Viktor hiába szállt be jól a meccsbe, támadásban ebből nem profitáltunk. A negyedik játékrész görög duplával indult, közte ötnél, négy perccel a vége előtt pedig elment az esélyünk arra, hogy kihozzunk magunkban valami érdemit a meccsből. A nyitó és záró negyedben összesen egy gólra futotta az erőnkből (12–8).

FÉRFI VÍZILABDA, VILÁGLIGA, SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT

GÖRÖGORSZÁG–MAGYARORSZÁG 12–8 (2–0, 5–3, 3–4, 2–1)
Patrasz. V:
Putnikovics (szerb), Franulovic (horvát)
GÖRÖGORSZÁG: Flegkasz – Milonakisz 1, Derviszisz, Genniduniasz 2, Funtulisz 2, Pontekiasz, H. Afrudakisz, Delakasz, Murikisz 2, Kolomvosz 1, Gunasz 1, Vlahopulosz 3. Szövetségi kapitány: Teodorosz Vlahosz
MAGYARORSZÁG: Lévai – Erdélyi 1, Bátori 1, Decker Á., Mezei 1, Salamon F. 1, Vámos 2. Cs: Nagy V. (kapus), Gór-Nagy, Hosnyánszky 1, Manhercz K. 1, Tóth M., Bedő. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor
Gól – emberelőnyből: 17/5, ill. 12/3
Kipontozódott: Tóth M. (26. p.), Vámos (28. p.), Decker Á. (31. p.)
Benedek Tibor:
– Az első két negyedben dőlt el a meccs, a folytatásban a görögök megtartották az előnyt, amit addig megszereztek. A kihagyott emberelőnyök megbosszulták magukat, a görögök jobb arányban lőtték a fórokat, ennek is tudható be a nagy különbség. A második félidőben már volt egy-két jó átlövésünk, addig viszont nem nagyon dolgoztattuk meg az ellenfél kapusát, sokszor a blokkba vagy mellélőttük a labdákat. Ez a meccs vizsgája volt az ősszel szereplő csapatnak, s nem sikerült jól. A románok elleni találkozó után azt mondtam, a játékosok nem könnyítik meg a dolgomat, és ez most is igaz, bár akkor a sok jó egyéni teljesítmény miatt törtem a fejem, most pedig a sok gyengébb miatt.