Vízilabda, női BEK: újabb sikerével már nyolc között a Domino

2007.12.21. 23:07
A női vízilabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, a BEK-ben a G csoportban második mérkőzését is megnyerte a házigazda Domino Honvéd Póló, így a hátralévő egy összecsapás eredményétől függetlenül már tagja a nyolcas elitmezőnynek. Az első napon vesztes orosz Uralocska elleni találkozó az utolsó negyedben dőlt el, amelyet két góllal nyertek a házigazdák.
Az első negyed kiegyensúlyozott és gólokban bővelkedő játékot hozott, egy utolsó pillanatban szerzett Tóth Ildikó góllal 4–3-ra vezetett a hazai csapat. A félidő közepére sikerült az orosz csapatnak felzárkóznia, így 6–6-tal fordultak a csapatok. Akárcsak az első két negyed, a harmadik és a negyedik is rendkívüli izgalmakat hozott.A harmadik negyedben az orosz együttes kétszer is átvette a vezetést, de a negyed végén Péteri Eszter szenzációs ejtésével ismét egyenlő lett az állás (8–8). A negyedik negyed nem mindennapi izgalmakat hozott: az orosz együttes megszerezte a vezetést, a Dominóban azonban volt annyi erő, hogy megfordítsa a mérkőzést.Ugyan Gaufler révén még sikerült szorossá tenni az eredményt, de Takács Orsolya ötméteresből lőtt gólja a kétgólos győzelmet és egyben a BEK legjobb nyolc közé jutását is jelentette. A Domino határtalan lelkesedése mellett a mutatott teljesítmény is bíztató lehet a jövőre nézve.A csoport másik mérkőzésén a holland Oestgeest is begyűjtötte második győzelmét és már továbbjutott. A csoportelsőségről a szombati Domino-Oestgeest mérkőzés dönt majd.

BEK, NŐK, G CSOPORT, 2. FORDULÓ:

DOMINO HONVÉD PÓLÓ - URALOCSKA ZLATOUST (orosz) 12–10 (4–3, 2–3, 2–2, 4–2)
Kőér u., 150 néző. V: Moiralis (görög), Cabello (spanyol)
DOMINO: Horváth P. – PÉTERI 3, KISTELEKI D. 2, GYÖRE 3, TOMASKOVICS 2, Tóth I. 1, Takács O. 1. Cs: Németh E., Kotsidou, Tóth L., Bódi. Edző: Györe Lajos
URALOCSKA: Proszenko – SEPELINA 1, Zselencova, Garijeva 1, Petrova, GAUFLER 3, VLJEGZSANYINA 5. Cs: Kuznyecova, Szadretgyinova. Edző: Mihail Nakorjakov
Kiállítások: 6/4, ill. 12/6
Ötméteresből: 2/2, ill. 0
Kipontozódott: Gaufler, Tomaskovics (mindkettő 32. p.)
Györe Lajos: Rendkívül nehéz mérkőzést játszottunk, boldog vagyok, hogy sikerült kiharcolnunk a tervezett továbbjutást. Gratulálok a lányoknak.
Mihail Nakorjakov: Mi sajnos tegnapi vereségünkkel rontottuk el, ma egy nagyon jól játszó Dominótól kaptunk ki. Úgy gondolom, hogy a Domino ott lehet a végső küzdelemben is. Ehhez sok sikert kívánok a csapatnak és edzőjének.
CF Portuence (portugál)–ZVL Oestgeest (holland) 7–28 (1–6, 3–4, 1–9, 2–9)