Két edzés között laza győzelem Dél-Afrika ellen

2015.07.29. 11:05
Edzésről jövet, edzésre menet találkozott Dél-Afrikával a magyar férfi vízilabda-válogatott a kazanyi vizes vb-n, a C-csoport második fordulójában. A rendkívül motivált afrikaiak ellen magabiztos játékkal 17–4-re nyertünk, jöhetnek az argentinok. Benedek Tibor együttese a harmadik kör eredményétől függetlenül már csoportelső, azaz automatikusan negyeddöntős.
VIZES VB, KAZANY
FÉRFI VÍZILABDA, C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–DÉL-AFRIKAI KÖZTÁRSASÁG 17–4 (5–1, 3–0, 4–2, 5–1)
Kazany, Vezeti
: Toffoli (brazil), De Jong (holland)
Magyarország: Decker A. – Gór-Nagy, Madaras, Szivós 1, Varga Dániel, Varga Dénes 5, Hárai 3. Csere: Erdélyi 3, Vámos 2, Hosnyánszky 1, Angyal 1, Bedő 1. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor
Dél-Afrika: Flatscher – É. Le Roux, Card, De Carvalho, Wingate, P. Le Roux, Molyneux 2. Csere: Badenhorst, Hock 1, Jagga 1, Whity, Bohata, Lewis (kapus). Szövetségi kapitány: Paul Martin
Gól emberelőnyből: 3/10, ill. 0/3
Gól ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: De Carvalho (28. p.)

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
KAZAHSZTÁN–ARGENTÍNA 15–7

Kemény edzésről jött, kemény edzésre ment a magyar csapat, közte megvívott Dél-Afrikával. A cél az volt, hogy kevés gólt kapjunk és az emberelőnyös figurákat jól sikerüljön megjátszani.

Az első harmadban gyorsan kiderült, hogy a lelkes és igen motivált dél-afrikaiak nem lesznek igazi ellenfeleink. Meglepő csupán az volt, hogy ők is betaláltak.

A második negyed is roppant simán alakult, de nem is lehetett nagyon mást várni. Feltűnő volt azonban, hogy mennyi kapufát lőttünk, nagyon ki akarták centizni a játékosok.

A harmadik negyedben kicsit visszavettünk az iramból, a dél-afrikaiak kétszer is eredményesnek bizonyultak, de mielőtt túlságosan fellelkesültek volna, az utolsó negyedben megint kinyílt a gólzsák, és a végére igen nagyra nőtt a különbség. 17–4

Gyakorlásként jónak minősült a meccs, mindenki lehetőséget kapott, és a becsületesen küzdő ellenfél miatt jó kis játék volt. De nem több. A lényeg a jövő héten kezdődik.

Benedek Tibor együttese a harmadik kör eredményétől függetlenül már csoportelső, azaz automatikusan negyeddöntős.

4. negyed:

32. perc: Vége a mérkőzésnek, magabiztos győzelmet aratott a magyar csapat. 17–4
32. perc: Van itt még gól! Erdélyi
talált be. 17–4
31. perc:
Kihagyott dél-afrikai lehetőség után Erdélyi találta magát helyzetben, és balról a jobb alsóba lőtt. 16–4
31. perc: Hosnyánszky
pattintott fölé.
30. perc: Varga Dénest
nagyon egyedül hagyták, ő pedig belőtte saját maga ötödik gólját. 15–4
29. perc:
Hibáztak a dél-afrikaiak, Madaras lövését viszont Lewis kifogta.
28. perc: Bedő
eltűnt a víz alatt, emberelőnyt kaptunk. Nagyszerű figura után Angyal Dániel emelkedett ki a vízből és lőtt nagy gólt. 14–4
27. perc:
Nem hagyták magukat a dél-afrikaiak. Wingate-Pearse talált be. 13–4
27. perc: Vámos
úszott meg, kapott is egy jó labdát, és bevágta Lewis kapujába. 13–3
26. perc:
Emberelőnybe kerültünk, de elveszítettük a labdát.
25. perc: Vámos
óriási lövéseit Lewis előbb fejjel, majd kézzel védte.
25. perc: Elkezdődött a negyedik negyed.

3. negyed:

24. perc: Vége a harmadik negyednek, még lőttünk egy kapufát is az utolsó percben. 12–3
24. perc: Hosnyánszky
távoli lövését Lewis kivédte.
23. perc:
Kaptunk egy kiállítást, de nem sokra mentek vele a dél-afrikaiak.
23. perc:
Szabálytalankodtak támadásban a dél-afrikaiak, Varga Dénes megúszott, kiállítást kaptunk. Labdajáratás után Varga Dénes lőtt szép gólt a léc alá. 12–3
22. perc: Gyorsan itt a válaszunk! Bedő
centerben kibirkózta a lehetőséget, és a hálóba lőtt. 11–3
22. perc: Ötmétereshez
jutott Dél-Afrika, Molyneux pedig bevágta. 10–3
22. perc: É. Le Roux
kiváló távoli lövését Decker tolta fölé.
21. perc:
Emberelőnyben előbb Madaras, majd Varga Dénes lőtt kapufát.
21. perc: Ezúttal magyar időkérés.
21. perc: Dél-Afrika időt kért.
20. perc:
Rossz volt a dél-afrikai támadás, Vámos lövését védte Lewis, ám visszakerült hozzánk a labda. Madaras szinte szétforgácsolta a kapufát.
20. perc: Hárai
kiváló csavarását a kapus nem tudta követni, de a kapufa mentett.
19. perc:
Ötmétereshez jutottunk, Vámos pedig biztosan bedobta. 10–2
18. perc: Gór-Nagyot
kiállították, P. Le Roux azonban fölé pattintott.
17. perc: Az ellenfél is tud!
Elhajlás után Jagga szépen kilőtte a jobb felsőt. 9–2
17. perc: Ah!
Micsoda remek csavar a dél-afrikai kapuban. Hárai nagyon gólerős. 9–1
17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed, elhoztuk a labdát.

2. negyed:

16. perc: Laza vízilabda, a félidőben 8–1
16. perc: Az utolsó támadás a negyedben a dél-afrikaiaké volt, viszont a lövést Decker védte.
15. perc:
Lejárt a dél-afrikai támadóidő, támadhattunk, Bedőt azonban könnyen szerelték.
14. perc:
Emberelőnybe kerültünk, de Erdélyi lövése a kapufát találta el. Emberelőnyben ez már legalább a negyedik volt.
13. perc: Molyneux
lövése a bal alsóba tartott, Decker azonban kiszedte.
13. perc: Dél-Afrika időt kért.
13. perc:
Pillanatok alatt megszereztük a labdát, Madaras lövését azonban könnyen védte Lewis.
12. perc:
Kihagyott dél-afrikai lehetőség után Varga Dénes lövése alig ment be, ám a kis gól is gól. 8–1
11. perc:
Rövid volt a dél-afrikai támadás, kontrát fújtak. De Hárainál is láttak valamit, jöhettek az afrikaiak.
10. perc: Újabb magyar gól! Varga Dénes
mozdult be a védők mögé, kapta is a labdát, és szépen beemelte a hosszú sarokba. 7–1
9. perc: Hosnyánszky
lövését védte Lewis, de nálunk maradt a labda, és újabb kiállítást szedett össze az ellenfél. Vámos lövése kapufa.
9. perc:
Labdát szereztünk, kiállítást kaptunk, Benedek Tibor pedig időt kért.
9. perc: Elkezdődött a második negyed,
mindjárt egy szép Hárai-centergóllal. 6–1

A rövid szünetben érdemes rápillantani ÉLŐ hírfolyamunkra a vb-ről.

1. negyed:

8. perc: Vége az első negyednek, természetesen sima. 5–1
8. perc:
Emberhátrányba kerültünk, de lejárt a dél-afrikaiak támadóideje.
7. perc: Hosnyánszky
szép beadását Szivós pöckölte a kapuba. 5–1
7. perc: HOPPÁ... Szépített Dél-Afrika. Molyneux
ismerte fel a helyzetet, és a bal fölsőbe lőtt. 4–1
7. perc: Bohata
vállalkozott lövésre távolról, de Deckernek az ilyesmi nem okoz gondot.
6. perc: DURR! Hosnyánszky
félelmetes erővel lőtte ki a bal fölsőt. 4–0
6. perc:
Esélytelenül vergődött E. Le Roux centerben, szereltük is.
6. perc: A dél-afrikai csapat időt kért.
5. perc: Erdélyi
megúszott, visszahúzták, ötméteres. A büntetőt maga a sértett végezte el, és biztosan lőtt a léc alá. 3–0
5. perc: Újabb gól. Hárai
maradt egyedül, és könnyedén lőtt a bal alsóba. 2–0
3. perc:
Egy szép dél-afrikai lövést védett Decker Attila. Az ellentámadásból Varga Dániel lövését védte Flatscher.
3. perc: MEGVAN AZ ELSŐ! Varga Dénes
távolról iszonyúan kipókhálózta a jobb felsőt. 1–0
2. perc:
Rövid volt a dél-afrikai támadás, ám hiába kaptunk megint emberelőnyt, a kapufa megint az ellenféllel volt.
1. perc:
Rögtön emberelőnybe kerültünk, de Angyal a kapufát találta el.
1. perc:
Elkezdődött a mérkőzés, könnyedén elhoztuk a labdát.

A magyar válogatott vasárnap 14–5-re megverte Kazahsztánt, ezzel le is tudta a csoport legnehezebb ellenfelét, így várhatóan biztos csoportelsőként fog továbbjutni.