A Ferencvároshoz szerződött Molnár Dóra kétszeres Európa-bajnok úszó

2025.02.10. 15:25
Fotó: fradi.hu
A Ferencvárosban folytatja pályafutását Molnár Dóra kétszeres Európa-bajnok úszó.

„Ez egy hatalmas lehetőség számomra a jövőm szempontjából” – nyilatkozott a klub honlapjának a 18 éves sportoló, aki eddigi pályafutását a Budafóka SE-nél töltötte.

Az ifjúsági korosztályban többszörös világ- és Európa-bajnok Molnár a 2022-es hazai rendezésű világbajnokságon robbant be a felnőtt mezőnybe, a Duna Arénában ötödik volt 200 méter háton. Ebben a számban tavaly ezüstérmet nyert a belgrádi kontinensviadalon - és kijutott a párizsi olimpiára is, ahol a 12. helyen végzett -, valamint a 4x100 méteres gyorsváltó, illetve a 4x200 méteres mix gyorsváltó tagjaként első lett.

A fiatal versenyző nagy sikerrel zárta az elmúlt esztendőt, ugyanis a 4x200 méteres női gyorsváltóval a Duna Arénában második lett a rövidpályás világbajnokságon.

Az FTC úszószakosztálya a nyári olimpiát követően alaposan megerősödött, a zöld-fehérekhez szerződött a nyíltvízi versenyben Párizsban aranyérmes Rasovszky Kristóf, a harmadik Betlehem Dávid, illetve a 100 méter gyorson negyedik Németh Nándor is.

Legfrissebb hírek

NB I: az ETO, az FTC és a ZTE is külföldre adott el játékost az elmúlt egy hétben – piaci körkép

Labdarúgó NB I
7 órája

Kós Hubert: Nyerni is meg kell tanulni

Úszás
8 órája

Mohamed Szalah is ott van a Trabzonspor FTC elleni keretében

Európa-liga
10 órája

„Nem biztos, hogy valós kijelentés” – a Ferencváros vezetőedzője reagált a Trabzonspor mesterének meglepő szavaira

Európa-liga
11 órája

Kubatov a Fradivárosra kapott közpénzek elköltéséről: „Nyugodjanak meg, minden rendben van”

Labdarúgó NB I
23 órája

A Trabzonspor edzője szerint sokkal jobb náluk a Ferencváros

Európa-liga
Tegnap, 9:33

José Calderón: Lássa a családom is a Fradi legyőzését!

Labdarúgó NB I
Tegnap, 7:58

Sophie Marceau nyomában – Kovács Erika jegyzete

Úszás
2026.08.16. 23:37