Tokió 2020: Szapporó és Fukusima sem fogad nézőket

K. Zs.K. Zs.
2021.07.10. 20:35
null
Japán rendőrök Fukusima prefektúrában (Fotó: AFP – archív)
A koronavírus-fertőzések számának emelkedése miatt a helyi járványügyi hatóságok úgy döntöttek, hogy nemcsak Tokióban, hanem két további olimpiai helyszínen, Fukusimában és Szapporóban sem lehetnek jelen nézők a versenyeken – adta hírül az AP hírügynökség az ötkarikás játékok szervezőire hivatkozva.

 

A 2011-es földrengés, szökőár és atomerőmű-baleset miatt az újjászületés szimbólumának is tekintett Fukusimában baseball- és softballmérkőzések lesznek, míg Szapporó labdarúgó-mérkőzéseket lát vendégül.

Mijagi, Sizouka és Ibaraki prefektúra egyelőre nem hozott hasonló intézkedést, az ottani eseményeket csökkentett nézőszámmal tervezik megrendezni.

Arról, hogy a tokiói versenyeket nézők nélkül rendezik meg, csütörtökön döntöttek az illetékes japán hatóságok. A külföldi szurkolók részvételét már tavasszal megtiltották a pandémia miatt.

Az olimpia július 23-án kezdődik, és augusztus 8-án ér véget. Az augusztus 24-én kezdődő paralimpiai játékok látogathatóságáról később határoznak.

Legfrissebb hírek

Nem jutott döntőbe Kim Minseok a tömegrajtos versenyben

Téli olimpia 2026
2 perce

Kettős francia siker a sílövők tömegrajtos versenyében

Téli olimpia 2026
40 perce

A franciák nyerték a sítriatlon vegyescsapat-versenyét

Téli olimpia 2026
1 órája

Olasz dupla a férfi krosszosoknál

Téli olimpia 2026
2 órája

Egy olimpián hat arany: Klaebo újabb rekordot döntött – videók

Téli olimpia 2026
2 órája

Kínai blama után az amerikaiaké az ugrás csapatversenyének aranya

Téli olimpia 2026
3 órája

Második legjobb magyar eredmény: Kim Minseok 7. lett 1500 méteren

Téli olimpia 2026
2026.02.19. 17:54

Oftebro triplázott, a norvégok nyerték a csapatsprintet északi összetettben

Téli olimpia 2026
2026.02.19. 14:56
Ezek is érdekelhetik