Tokió 2020: Djokovics könnyedén nyert, Cicipasz kiesett

2021.07.28. 11:37
Sztefanosz Cicipasznak a nyolcaddöntő jelentette a végállomást férfi egyesben (Fotó: AFP)
Véget ért a férfi teniszezők egyesversenyének nyolcaddöntője: a világranglista negyedik helyezettje, a görög Sztefanos Cicipasz kiesett,  az esélyesek közül Alexander Zverev, Danyiil Medvegyev, Pablo Carreno Busta továbbjutott, ahogyan a hazaiak kedvence, Nisikori Kei is – utóbbira a szerb világelső, Novak Djokovics vár majd a folytatásban.

Sztefanosz Cicipaszt a francia Ugo Humbert állította meg három szettben (2:6, 7:6, 6:2), így a görög már a legjobb 16 között búcsúzott. Nagy csata alakult ki az olasz Fabio Fognini (ATP-31.) és Danyiil Medvegyev (ATP–2.) között, az orosz győzött 6:2, 3:6, 6:2-re.

Medvegyev honfitársa, Karen Hacsanov (ATP-13.) is pályára léphet a negyeddöntőben, mivel 6:1, 2:6, 6:1-re nyert az argentin Diego Schwartzmannal (ATP-25.) szemben. Versenyben maradt a világranglista 69. helyezettje, a japán Nisikori Kej is, mivel 7:6, 6:0-s sikert aratott a fehérorosz Ilja Ivaska (ATP-66.) felett. A németek kiválósága, Alexander Zverev (ATP-5.) is nyolc közé jutott, ő a grúz Nikoloz Baszilasvilinél (ATP-41.) bizonyult jobbnak (6:4, 7:6).

A szerdai teniszprogram végén a világranglistát vezető szerb Novak Djokovics két sima szettben verte meg a spanyol színekben versenyző Alejandro Davidovich Fokinát. Djokovics ellenfele a negyeddöntőben a japán Nisikori Kei lesz.