Tokió 2020: búcsúzott a harmadik kiemelt női egyes teniszben

2021.07.26. 11:29
Arina Szabalenka már a második fordulóban búcsúzott Tokióban (Fotó: AFP)
A harmadik helyen kiemelt Arina Szabalenka kiesett a nők olimpiai tenisztornájának 2. fordulójában, miután három szettben, 6:4, 3:6, 7:6 arányban kikapott a horvát Donna Vekictől.

Noha a fehérorosz teniszező az első szettben többször is ledolgozhatta volna brékhátrányát, de a horvát ellenfele minden adogatását hozva 6:4-re megnyerte az első játszmát. Ezután Szabalenka magabiztos játékkal 6:3-ra hozni tudta a második szettet, azonban a harmadik felvonásban rövidítésben 7:6-ra kikapott, így búcsúzott a női olimpiai tenisztorna második körében. Szintén nagy meglepetést okozott a lengyel Iga Swiatek, aki két szettben, 6:3, 7:6-ra kapott ki a spanyol Paula Badosától.

A második helyen kiemelt, hazai pályán játszó Oszaka Naomi két szettben, 6:3, 6:2-re győzött a svájci Viktorija Golubic ellen.

A friss Roland Garros-győztes cseh Barbora Krejcíková könnyen vette a második kör akadályát, hiszen két szettben, 6:2, 6:4-re legyőzte a kanadai Lylah Annie Fernandezt, míg a világranglista 19. helyezettje, Maria Szakkari 6:1, 6:2-re verte a szerb Nina Sztojanovicsot.