MTI, V. Á. 2021.08.05 14:07 Frissítve: 2021.08.05 14:41

Tokió 2020: Belgium az olimpiai bajnok férfi gyeplabdában

A belga válogatott nyerte meg a tokiói olimpia férfi gyeplabdatornáját, miután a csütörtöki döntőben 1–1 után büntetőkkel 3–2-re legyőzte az ausztrál csapatot – írja az MTI.

A belgáké az arany gyeplabdában (Fotó: AFP)

A világbajnoki címvédő európai együttes a fináléban Florent van Aubel góljával szerzett vezetést, de az ausztrálok a negyedik negyedben Tom Joseph Wickham találatával egyenlítettek. Mivel több gól nem született, büntetőlövések döntöttek az olimpiai aranyéremről, amelyben a Rio de Janeiróban ezüstérmes belgák bizonyultak jobbnak.

A bronzérem az indiai együttesé lett, amely 1980 után állhatott ismét dobogóra, Moszkvában aranyérmes volt a gárda.

Tokió 2020 THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Az a ritkább eset, hogy egy játékvezetőt, bírót megdicsérjenek, mondván, jól végezte a dolgát.

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.