Tenisz: Halep „átbiciklizett” Sevastován Bukarestben

2016.07.17. 16:18
Simona Halep a 2014-es kiírás után ismét diadalmaskodott (Fotó: AFP, archív)
Az első helyen kiemelt hazai Simona Halep diadalával ért véget a bukaresti női tenisztorna, a világranglista 5. helyezettje 48 perc alatt, 6:0, 6:0-ra mosta le lett ellenfelét, Anastasija Sevastovát a döntőben.

A 24 éves román játékos másodszor nyert a 2014-ben életre hívott bukaresti viadalon, pályafutása során pedig a 13. WTA-tornáján diadalmaskodott.

A 23 éves svájci Viktorija Golubic csupán először döntőzött, cserébe ezt viszont egyből meg is nyerte: ő a hazai fináléjában a holland Kiki Bertens ellen szetthátrányból győzött.

A férfiaknál a világranglista 35. helyén álló Albert Ramos-Vinolas is első tornagyőzelmét aratta, honfitársát, Fernando Verdascót verte meg két szettben Bastadban.

Hamburgban a szlovák Martin Klizan ért a csúcsra, ő az ötödik ATP-döntőjéből az ötödiket nyerte meg – ezúttal az uruguayi Pablo Cuevast fektette két vállra.

WTA-TORNA, BUKAREST (226 750 euró, salak)