Tenisz: 335. a világranglistán, mégis megnyerte első ATP-tornáját

MTI/M. D.MTI/M. D.
2021.03.01. 09:02
Juan Manuel Cerundolo megnyerte élete első ATP-tornáját (Fotó: ATP)
A mindössze 19 éves Juan Manuel Cerundolo nyerte meg az argentínai Córdobában rendezett salakpályás férfi tenisztornát. A hazai tehetség a vasárnapi fináléban három játszmában győzte le az ötödik helyen kiemelt spanyol Albert Ramost.

Cerundolo karrierje során először játszhatott ATP-verseny főtábláján és rögtön győzött is, ilyenre 17 éve nem volt példa a legrangosabb férfi sorozatban (akkor Santiago Ventura nyerte meg a casablancai tornát). A játékos a viadal kezdetekor a 335. volt a világranglistán, 1990 óta csupán négy olyan tornagyőztes akadt, aki ennél hátrébb állt a rangsorban. (A rekordot 1998-ból Lleyton Hewitt tartja, aki az ATP rangsorának 550. helyezettjeként nyerte meg az adelaide-i viadalt.)

Az argentin sportoló diadalával 154 helyet javítva a 181. pozícióba lépett előre a világranglistán.

ATP 250-ES TORNA, CÓRDOBA (393 935 dollár, salak)