Billie Jean King-kupa: Belgiumban vívja a rájátszást a magyar válogatott

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2023.05.24. 15:42
null
Udvardy Panna és Jani Réka (Fotó: Kovács Péter, archív)
Belgiumban vívja a magyar női teniszválogatott a Billie Jean King-kupa idei rájátszását.

 

Palágyi Miklós kapitány együttese nem kiemeltként volt érdekelt a keddi sorsoláson, amelyen annak köszönhetően vehetett részt, hogy áprilisban második lett az antalyai selejtezőtornán. A belgák a második kiemeltek voltak.

A párharcra november 10-11-én vagy 11-12-én kerül sor, a győztes jövőre a világdöntő selejtezőjében játszhat tovább.

„A BJK-kupa ezen szintjén már nincs könnyű összecsapás, nehéz dolgunk lesz Belgiumban is – kezdte értékelését a szövetség honlapján Palágyi Miklós. Azt még korai találgatni, hogy náluk kik fognak pályára lépni, de a csapattalálkozókat mindig nagyon komolyan veszik, és hazai pályán komoly szurkolótábor is buzdítja őket. Bízom benne, hogy mi a legerősebb összeállításban tudunk pályára lépni, itt már négy egyéni és egy páros mérkőzés lesz, így máshogy kell beosztani az erőt, de biztos vagyok benne, hogy mindenki százszázalékos teljesítményt fog nyújtani.”

Ami a két válogatott egymás elleni mérlegét illeti, a magyarok 4–2-re vezetnek, de Belgiumban még sosem szerepeltek, a legutóbbi meccsüket 2016-ban Izraelben 3:0-ra elvesztették.

Tavaly tavasszal a mieink a csoportküzdelmekben mind az öt mérkőzésüket megnyerték Antalyában, majd a novemberi rájátszásban 3.0-ra kikaptak a románoktól Nagyváradon, így nem jutottak tovább a BJK-kupa-finálé selejtezőjébe.

Legfrissebb hírek

Arina Szabalenka sorozatban negyedszer döntős az Australian Openen

Tenisz
8 órája

„Történelmi összecsapás előtt” – Kecskeméten tart előadást Bardóczky Kornél, Piros Zsombor és Sávolt Attila

Tenisz
10 órája

Australian Open: Swiateknek idén még biztosan nem jön össze a karrier Grand Slam

Tenisz
Tegnap, 9:11

Australian Open: nyerő helyzetből adta fel Musetti, Djokovics az elődöntőben

Tenisz
Tegnap, 8:17

Australian Open: Shelton remek játékkal helyettesítette Djokovicsot

Tenisz
2026.01.26. 14:23

„Én kiálltam volna” – Stollár Fannyék visszaléptek az Australian Opentől

Tenisz
2026.01.25. 09:09

Győzelemmel kezdett a hétszeres győztes spanyol válogatott a futsal Eb-n

Minden más foci
2026.01.23. 21:39

Piros Zsombor bejutott az oeirasi tenisztorna elődöntőjébe

Tenisz
2026.01.23. 19:20
Ezek is érdekelhetik