Gyász: elhunyt az ausztrálok legendás Grand Slam-bajnoka és Davis-kupa-kapitánya

Neale Fraser 1960-ban a wimbledoni trófeával (Fotó: Getty Images)
Kilencvenegy éves korában elhunyt Neale Fraser, az ausztrálok legendás Grand Slam-bajnok teniszezője és Davis-kupa-kapitánya.
A nemzeti hősként tisztelt Neale Fraser három GS-t nyert egyesben: 1959-ben a US Openen, majd 1960-ban Wimbledonban és a US Openen diadalmaskodott, emellett párosban és vegyes párosban további 16 Grand Slam-trófeát gyűjtött.
A válogatottal négyszer hódította el a Davis-kupát, majd 1970-ben átvette a szakvezetői posztot, amelyet – nemzeti rekordot jelentő – 24 évig töltött be. Ezalatt a nemzeti csapat négyszer (1973, 1977, 1983, 1986) megnyerte a Dk-t.

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a Rába ETO válogatott csatára
Labdarúgó NB I
2026.06.26. 22:14

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre
Birkózás
2026.06.24. 15:18

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58
Ezek is érdekelhetik



