Tenisz: Casper Ruud elődöntős a Buenos Aires-i tornán

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
2022.02.12. 06:55
Casper Ruud két szettben jutott elődöntőbe (Fotó: AFP)
Az első helyen kiemelt Casper Ruud könnyedén jutott négy közé a Buenos Airesben zajló, 600 ezer dollár (186 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán – írja az MTI.

ATP BUENOS AIRES

A norvég játékos két játszmában verte a hazai közönség előtt szereplő Federico Coriát.

A pénteki negyeddöntős programot nem tudták befejezni, mivel az utolsó meccs a harmadik szett elején eső miatt félbeszakadt.

ATP DALLAS

Taylor Harry Fritz meccslabdáról kapott ki a 708 ezer dollár (219 millió forint) összdíjazású dallasi kemény pályás férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében.

Az első helyen kiemelt amerikai játékost honfitársa, a hetedikként rangsorolt Marcos Giron múlta felül három játszmában úgy, hogy a harmadik szettben Fritz a mérkőzésért adogatott, s egy ízben egyetlen labdamenet megnyerésére volt a győzelemtől.

Az elődöntőbe kizárólag amerikai játékos jutott.

ATP 250-ES TORNA, BUENOS AIRES
Salakpálya, 600 ezer dollár (186 millió forint) összdíjazás
NEGYEDDÖNTŐ
Ruud (norvég, 1.)–Coria (argentin) 6:3, 6:4
Sonego (olasz, 3.)–Verdasco (spanyol) 6:4, 7:6 (7–4)
Delbonis (argentin, 6.)–Fognini (olasz, 4.) 6:4, 6:4
Schwartzman (argentin, 2.)–Cerundolo (argentin) 3:6, 6:2, 1:1-nél eső miatt félbeszakadt