A szocsi téli olimpia volt az utolsó ötkarikás szereplése Tina Mazénak, a szlovénok alpesi síelőjének, aki két aranyéremmel térhet haza. A 30 éves versenyző, az óriás-műlesiklás és a lesiklás bajnoka elmondta, négy év múlva a dél-koreai Pjongcsangban már nem indul.
Maze utolsó számában, pénteken a műlesiklásban csak a nyolcadik lett. A sportoló hozzátette, a világkupában ugyan már nincs esélye megvédeni összetett bajnoki címét, ugyanakkor ebben a szezonban az olimpiára koncentrált.
Maze már 2002-ben Salt Lake Cityben, majd négy évvel később Torinóban is versenyzett, 2010-ben Vancouverben pedig két ezüstérmet szerzett.
Maze már 2002-ben Salt Lake Cityben, majd négy évvel később Torinóban is versenyzett, 2010-ben Vancouverben pedig két ezüstérmet szerzett.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik




